LOTTO Ekstraklasa – Arka zdemolowała Jagiellonię!

0
rafał-siemaszko

Arka Gdynia zaprezentowała się ze świetnej strony i wysoko pokonała faworyzowaną Jagiellonię. Ozdobą spotkania była asysta Rafała Siemaszki.

Takego obrotu spraw nie spodziewał się chyba nikt. Arka zdemolowała Jagiellonię, która była faworytem starcia w Gdyni. Według oferty przygotowanej przez bukmachera Fortuna kurs na przyjezdnych wynosił 2,60, remis wyceniany był na 3,10, a wygrana graczy Leszka Ojrzyńskiego na 2,65.

Pierwsze minuty były dość wyrównane, ale gospodarze szybko przejęli inicjatywę i już w 13 minucie gry wyszli na prowadzenie. Fenomenalnie do nożyc złożył się Rafał Siemaszko, a celną dobitkę po tym jak piłka odbiła się od poprzeczki zanotował Michał Marcjanik.

Jeżeli myślicie, że Rafał Siemaszko zakończył swoje show na pięknym złożeniu się do strzału, to jesteście w dużym błędzie. Osiem minut później po celnym dośrodkowaniu Damiana Zbozienia niski napastnik po raz kolejny udowodnił, że głową potrafi grać jak mało kto i podwyższył prowadzenie Arki.

W 34 minucie spotkania do głosu w końcu doszli goście. Arvydas Novikovas dośrodkował z rzutu wolnego, a drugą bramkę w obecnym sezonie zdobył Taras Romanczuk. Emocje w pierwszej połowie nie skończyły się na trzech bramkach – najpierw stuprocentowe okazje zmarnowali Patryk Kun Karol Świderski, a tuż przed przerwą arbiter słusznie nie uznał trafienia Grzegorza Piesio.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie i częściej do okazji bramkowych nadal dochodzili piłkarze Arki Gdynia. Niebezpieczny wynik 2:1 podwyższyć udało się w kwadrans po rozpoczęciu drugiej odsłony. Marcin Warcholak podszedł do rzutu wolnego i mocnym uderzeniem z 19 metrów nie dał szans Marianowi Kelemenowi na skuteczną interwencję.Męczarnie Jagiellonii trwały dalej. W 78 minucie spotkania Piotr Wlazło niefortunnie przeciął długie podanie i wpakował piłkę do własnej bramki.

Dzięki czwartemu zwycięstwu w sezonie Arka tymczasowo wskoczyła na siódme miejsce w tabeli. Gracze Leszka Ojrzyńskiego dobrą formą spróbują potwierdzić za tydzień w starciu z Legią Warszawa. Jagiellonię natomiast czeka trudne starcie z Zagłębiem Lubin.

Arka Gdynia – Jagiellonia Białystok 4:1 (2:1)

1:0 Michał Marcjanik 13′

2:0 Rafał Siemaszko 21′

2:1 Taras Romanczuk 34′

3:1 Marcin Warcholak 61′

4:1 Piotr Wlazło (bramka samobójcza) 78′

1. Już teraz załóżcie konto na platformie ForBET korzystając z naszego linka.
  3. Więcej informacji na temat oferty ForBET znajdziecie TUTAJ.