Ligue 1 – PSG gromi, super trio strzela, godzina Lewczuka

0
neymar-cavani

W pierwszym sobotnim spotkaniu Ligue 1, Paris Saint Germain podejmowało ekipę Bordeaux. Wydawało się, że zobaczymy ciekawy wyrównany mecz. Goście bardzo dobrze spisywali się jak do tej pory w lidze, a ostatnią porażkę zanotowali 2 kwietnia tego roku.

Na nadziejach się skończyło. PSG wygrało aż 6:2, po raz kolejny pokazując, że w obecnych rozgrywkach reszta zespołów jest dla nich po prostu tłem. W tym tempie może się okazać, że przypieczętują mistrzostwo Francji już w marcu. Przecież goście przed tym spotkaniem zajmowali trzecią pozycję w tabeli!

Choć trzeba przyznać, że Bordeaux nie zasłużyło na aż taką porażkę. “Żyrondyści” byli słabsi, ale odgryzali się paryskiemu gigantowi. Warto zaznaczyć, że koledzy Igora Lewczuka zanotowali prawie dwukrotnie więcej strzałów od gospodarzy.

Wracając do osoby Polaka. Reprezentant naszego kraju pojawił się na murawie w 33. minucie zmieniając kontuzjowanego Youssoufa Sabaly'ego.

Samo spotkanie można było śmiało zakończyć po pierwszych czterdziestu pięciu minutach. Zespół, który prowadzi Unai Emery po pierwszej połowie prowadził aż 5:1!

Wszystko zaczął fantastycznym strzałem, nie kto inny jak Neymar. Brazylijczyk już w 5. minucie popisał się świetnym uderzeniem z rzutu wolnego z około 25 metrów.

W spotkaniu tym doszło do jeszcze jednego bardzo istotnego wydarzenia. Gdy arbiter w 40. minucie wskazał na wapno do piłki podszedł nie Edinson Cavani, ale właśnie Neymar. Wydaje się, że sprawa strzelania jedenastek w PSG została rozwiązana w sposób pokojowy. Wcześniej, przy golu na 2:0, były zawodnik Barcelony popisał się doskonałą asystą do Urugwajczyka.

Swojego gola zdobył również Kylian Mbappe. Reprezentant Francji zdobył jedynego gola swojej ekipy jaki padł w drugiej odsłonie meczu. Zatem każdy z wielkiego ofensywnego trio PSG zaliczył swoje trafienie.

Paris Saint-Germain – Girondins Bordeaux 6:2 (5:1)