Ligue 1 – Lyon i Marsylia nie tracą dystansu do PSG

0
ligue 1 29.10

W niedzielnych spotkaniach Ligue 1 drużyny z czołówki tabeli zmierzyły się z absolutnymi outsiderami w tym sezonie i chociaż wygrały, to jednak nie było tak łatwo, jak można było przypuszczać.

Lyon – Metz

Kiedy drużyna walcząca o najwyższe lokaty w lidze spotyka się na własnym stadionie z drużyną zdecydowanie zamykającą tabelę, wynik może być tylko jeden. Zdarzają się oczywiście wpadki faworytów, ale ten mecz nie należał do tego rodzaju.

Już w 6. minucie meczu prowadzenie gospodarzom dał będący ostatnio w bardzo dobrej formie Nabil Fekir. Francuski piłkarz algierskiego pochodzenia na lewym skrzydle rozegrał piłkę z Fernando Marcalem i mimo asysty obrońcy umieścił piłkę w siatce.

W 20. minucie było już 2:0. Tym razem akcja poszła prawym skrzydłem. Kenny Tete już prawie z linii końcowej wycofał na siódmy metr, a Fekir dostawił tylko nogę i zdobył swojego drugiego gola. Było to jego dziewiąte trafienie w tym sezonie.

Przez cały mecz przewaga Lyonu może nie była tak duża, jak wskazywałoby na to miejsce w tabeli, ale te dwie akcje z początku meczu zadecydowały o tym, że to Lyon może doliczyć sobie kolejne trzy punkty, a Metz dalej traci dystans do drużyn z dołu tabeli.

Lille – Olympique Marsylia

Kolejny mecz drużyn z dwóch biegunów tabeli Ligue 1. I kolejny, w którym pierwszy gol padł bardzo szybko. Już w 5. minucie Florian Thauvin bardzo ładnie rozegrał rzut wolny z prawej strony pola karnego gospodarzy: posłał piłkę płasko na ósmy metr, a tam z pierwszej piłki uderzył ją Morgan Sanson dając prowadzenie drużynie z Marsylii.

Przez cały mecz to jednak zajmujące przedostatnie miejsce Lille, które do tej pory zgromadziło zaledwie 6 punktów, miało przewagę. Na koniec meczu statystyki dla gości były bezlitosne: gospodarze mieli ponad 60% posiadania piłki, aż siedmiokrotnie strzelali celnie na bramkę strzeżoną przez Steve'a Mandandę, a do tego jeszcze dziewięciokrotnie albo nie trafiali w bramkę, albo byli blokowani. Wywalczyli 11 rzutów rożnych (Marsylia 4) i wymienili dwa razy więcej podań. Goście oddali tylko dwa celne strzały, ale to właśnie dzięki trafieniu już na początku meczu wygrali 1:0 i wyprzedzili w tabeli Nantes awansując na czwarte miejsce.