Ligue 1 – Edinson Cavani odżył pod nieobecność Neymara

0
edinson cavani

W jedynym piątkowym meczu Ligue 1 PSG nie dało szans Nicei i pewnie wygrało 3:0. Dwie bramki zdobył Edinson Cavani. Urugwajczyk wyraźnie odżył w momencie, gdy w ostatniej kolejce czerwoną kartkę zobaczył Neymar.

W poprzedniej kolejce piłkarze PSG w ostatniej minucie meczu uratowali remis z Olympique w Marsylii. Grali już wtedy bez Neymara, który za niesportowe zachowanie szybko zobaczył dwie żółte kartki i wyleciał z boiska. Wiele mówiło się niedawno o konflikcie Brazylijczyka z Edinsonem Cavanim i mimo zapewnień, że wszystko między piłkarzami jest już w porządku, to nawet na boisku widać jak na dłoni, że coś jest na rzeczy. Bez Neymara na murawie Cavani odżył – pięć dni temu to on strzałem z rzutu wolnego zapewnił PSG punkt w Marsylii, a teraz to on rozstrzelał Nice.

Drużyna z Paryża już w 3. minucie objęła prowadzenie. Angel Di Maria z lewej strony pola karnego dośrodkował piłkę na krótki słupek, a tam szczupakiem Cavani dał szybkie prowadzenie gospodarzom.

Przed zmianą stron ponownie gości zaskoczył duet Di Maria – Cavani. Ten pierwszy przerzucił piłkę nad defensywą Nice, a futbolówkę zdążył jeszcze “dziubnąć” ten drugi, zanim dopadł do niej bramkarz gości, Walter Benitez. Piłka najprawdopodobniej nie wpadłaby od razu do bramki, ale Cavani popędził za nią i w ostatniej chwili skierował ją do pustej bramki.

Piłkarze z Nicei w tym sezonie nie radzą sobie dobrze, a kwintesencją ich futbolowej nieporadności w tym sezonie była trzecia bramka dla PSG, która padła w 52. minucie. Cavani zgrywał głową piłkę w polu karnym, a na drugim metrze przed samą bramką walczył o nią z rywalami Dante. Obrońca Nice chciał wybić piłkę jedną nogą, ale padając już trafił ją drugą nogą i zaskoczył swojego bramkarza.

Piłkarze Nice w całym meczu nie oddali celnego strzału na bramkę rywali, chociaż odpowiadali za to m.in. Mario Balotelli i Wesley Sneijder.

Zwycięstwo gospodarzy było oczywiste, ale śmiało można było też założyć, że piłkarza PSG strzelą ponad dwie bramki w tym meczu. Tak też się stało, a forBET za taki rozwój sytuacji oferował kurs 1.45.

PSG – Nice 3:0 (2:0)

1:0 – Edinson Cavani 3′
2:0 – Edinson Cavani 31′
3:0 – Dante 52′ (sam.)

1. Już teraz załóżcie konto na platformie ForBET korzystając z naszego linka.