Ligue 1 – dwa gole Lyonu dały wygraną PSG

0

Wieczorne niedzielne starcie pomiędzy PSG a Olympique Lyon było zapowiadane jako hit Ligue 1. Choć tak naprawdę bardziej zastanawiano się, jak długo będzie opierać się ekipa  Bruno Genesio paryskiemu gigantowi.

PSG nowy sezon ligi francuskiej rozpoczęło jak walec, miażdżąc każdego kolejnego rywala. Po pięciu seriach spotkań zespół prowadzony przez Unaia Emery'ego miał na koncie komplet punktów i średnią goli na mecz wynoszącą 3.8! To był iście imponujący wynik.

Kolejną ofiarą Neymara i spółki miała być właśnie ekipa Lyonu. W pierwszej połowie PSG miało przewagę, ale nie można było mówić o totalnej dominacji. Goście, cofnięciu na własną połowę, mądrze się bronili i wyczekiwali na możliwość wyprowadzenia kontry. A jeśli już paryżanie oddawali strzały na ich bramkę, to na posterunku czuwał Anthony Lopes.

baner Forbet

W drugiej połowie, z biegiem czasu, widać było narastający ubytek sił u zawodników Lyonu, a przewaga PSG stawała się coraz większa. Wydawało się, że w końcu któreś z żądeł gospodarzy musi ukłuć. I stało się to co było nieuniknione. Z lewej strony dośrodkował wprowadzony po przerwie Giovani Lo Celso, piłka trafiła do Edinsona Cavaniego, a ten uderzył w kierunku bramki strzeżonej przez Lopesa. Piłka wpadła do siatki. Jak pokazały powtórki, autorem gola był zawodnik Lyonu, były piłkarz między innymi Wisły Kraków, Marcelo.

Cztery minuty później powinno być już 2:0. Ferland Mendy sfaulował w polu karnym Kyliana Mbappe. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Cavani i… przegrał pojedynek z Lopesem!

Lyon wciąż jeszcze miał nadzieję, choćby na remis, wciąż jeszcze był w meczu. W 87. minucie jednak duet Mbappe-Neymar, pozbawił złudzeń gości. Brazylijczyk zagrał świetną prostopadłą piłkę do młodszego kolegi, a ten uderzył w stronę bramki Lyonu. Lopes obronił strzał młodej gwiazdy reprezentacji Francji, ale piłka odbiła się tak nieszczęśliwie od Jeremy'ego Morela, że wpadła do siatki. To był drugi gol samobójczy tego wieczoru!

Ostatecznie PSG wygrało 2:0 i odniosło szóste zwycięstwo z rzędu w Ligue 1. Jednak trzeba przyznać, że to był chyba jak do tej pory najtrudniejszy rywal zespołu Emery'ego.

Kibiców paryskiego zespołu może martwić fakt, iż narasta konflikt na linii Neymar – Cavani. W niedzielnym meczu doszło do dwóch spięć pomiędzy oboma panami. W jednej sytuacji Dani Alves nie pozwolił uderzać z rzutu wolnego Urugwajczykowi, oddając piłkę Neymarowi.

Przy rzucie karnym było odwrotnie. To Cavani zdecydowanie pokazał, że ma zamiar wykonywać rzuty karne.