Liga Mistrzów – Chelsea remisuje z Romą po świetnym meczu w Londynie

0
edin-dzeko

Po wpadce Atletico z Karabachem Agdam (0:0), w środę został do rozegrania tylko jeden mecz grupy C. Chelsea podejmowała w nim włoską Romę. Ewentualna wygrana sprawiałą, że The Blues byliby bardzo blisko wygrania grupy.

Jednak trzeba było najpierw pokonać Romę, a więc ekipę prezentującą masę jakości. Faworytem bukmacherów był zespół Antonio Conte. ForBET za wygraną The Blues proponował kurs: 1.55, za podział punktów: 4.05, a za wygraną rzymian: 6.00.

Spotkanie rozpoczęło się świetnie dla ekipy ze Stamford Bridge. Z akcją zaczepną zabrał się David Luiz. Próbował podać przed pole karne do jednego z kolegów, ale piłkę wybił jeden z przeciwników. Dopadł do niej Brazylijczyk i precyzyjnym, doskonałym strzałem pokonał Alissona.

W 37. minucie na strzał z lewej strony zdecydował się Alvaro Morata. Piłka jeszcze odbiła się od jednego z obrońców i trafiła do Eden Hazard. Belg nie miał najmniejszych problemów ze skierowaniem jej do bramki rywala. 2:0 to była świetna zaliczka na dalszą część meczu.

Jednak zawodnicy Eusebio Di Francesco odpowiedzieli błyskawicznie. W 40. minucie Aleksandar Kolarov wpadł w pole karne Chelsea i oddał mocny strzał na bramkę. Piłka po rykoszecie od Andreasa Christensena zmyliła Thibauta Courtois i wpadła do bramki gospodarzy.

Po przerwie nastąpił koncert Edina Dzeko. Najpierw w 64. minucie reprezentant Bośni i Hercegowiny popisał się cudownym wolejem, a sześć minut później zaskoczył belgijskiego bramkarza Chelsea, doskonałą główką! To był szok. Roma prowadziła 3:2!

To nie był jednak koniec emocji w tym pojedynku. Chelsea nie kazała długo czekać na odpowiedź. W 75. minucie był już remis. Świetnej gry głową pozazdrościł Bośniakowi, Hazard. Belg ze stoickim spokojem, z chirurgiczną precyzją wykończył podanie Pedro.

Obie ekipy miały jeszcze swoje okazje do zdobycia zwycięskiej bramki, ale ostatecznie piłka nie znalazła drogi do żadnej z bramek i ten świetny pojedynek zakończył się sprawiedliwym remisem.

Podział punktów do przede wszystkim świetna wiadomość dla Atletico, które dziś zaliczyło potknięcie w starciu z Karabachem Agdam. Zespół Diego Simeone wciąż ma szanse na awans do fazy pucharowej. Jednak dogonić Romę nie będzie łatwo, a do tego niezbędna będzie wygrana w bezpośrednim starciu. Chelsea natomiast pierwsze miejsce w grupie ma na wyciągnięcie ręki. Co najważniejsze to ekipa Antonio Conte będzie rozdawała karty.

Chelsea:

Courtois – Azpilicueta, Christensen, Cahill – Zappacosta (77. Ruediger), Fabregas, Luiz (57. Pedro), Bakayoko, Alonso – Morata, Hazard (80. Willian)

Roma:

Alisson – Peres, Fazio, Jesus, Kolarov – Nainggolan, Gonalons, Strootman (83. Florenzi) – Gerson (74. Pellegrini), Dżeko, Perotti (88. El Shaarawy)

1. Już teraz załóżcie konto na platformie ForBET korzystając z naszego linka.
  3. Więcej informacji na temat oferty ForBET znajdziecie TUTAJ
Poprzedni artykułLiga Mistrzów – Bayern, PSG i United wykonały swoje zadanie, Polacy bez gola
Następny artykułLiga Mistrzów – 100. gol Messiego w pucharach, męczarnie Juventusu