Liga Mistrzów – Bayern, PSG i United wykonały swoje zadanie, Polacy bez gola

0
bayern

W trzeciej kolejce Ligi Mistrzów w grupach A i B zwycięstwa odnieśli faworyci: PSG, Bayern Monachium, Basel i Manchester United. Wyniki 4:0, 3:0, 2:0 i 1:0 pokazują, że strzelanie bramek najlepszym drużynom nie jest łatwo.

Grupa A

Benfica – Manchester United

Manchester United różnicą trzech bramek wygrał swoje pierwsze dwa mecze w fazie grupowej Ligi Mistrzów, a Benfica nie zdobyła nawet punktu. Anglicy mieli przewagę nad rywalami, ale nie potrafili udokumentować tego bramką.

Dopiero w 64. minucie geniuszem błysnął Marcus Rashford. Pomocnik United z 25. metra przy linii bocznej boiska podszedł do rzutu wolnego i miał dośrodkowywać… ale zobaczył, że bramkarz gospodarzy wyszedł trochę za daleko i mocną piłkę posłał prosto na bramkę. Mile Svilar zdążył ją złapać, ale nie miał jak zatrzymać się w locie i razem z piłką wpadł do bramki.

Okazało się, że był to jedyny gol tego spotkania, więc Jose Mourinho może być wdzięczny swojemu piłkarzowi, że wykazał się taką przytomnością umysłu.

CSKA Moskwa – Basel

Piłkarze z Moskwy wygrali w pierwszej kolejce z Benficą 2:1 w Lizbonie, ale na własnym stadionie idzie im wyraźnie gorzej. O ile porażka z Manchesterem United była wliczona, o tyle strata punktów z Basel raczej nie była częścią planu. Jednak w 29. minucie pół boiska przebiegł z piłką Taulant Xhaka i silnym strzałem zza pola karnego pokonał Igora Akinfiejewa.

W ostatniej minucie strzelec pierwszej bramki popisał się świetnym zagraniem na wolne pole, a Dimitri Oberlin, który na murawie pojawił się w 61. minucie, świetnie wykończył akcję i ustalił wynik meczu na 0:2.

forbet-gol

Grupa B

Anderlecht – PSG

PSG po zwycięstwach 5:0 z Celticiem i 3:0 z Bayernem było zdecydowanym faworytem przeciwko drużynie Anderlechtu, która nie zdobyła jeszcze nie tylko punktu, ale też bramki. I już początek meczu pokazał, że o poprawienie tego bilansu będzie dzisiaj ciężko. W 3. minucie Kylian Mbappe zagrał przed polem karnym do Marco Verrattiego, a ten odegrał mu piłkę. Z ostrego kąta Mbappe uderzył na bramkę w krótki róg, gdzie stał Matz Sels, ale bramkarz gospodarzy fatalnie się zachował i przepuścił piłkę między nogami.

Po raz drugi Paryżanie ukąsili pod koniec pierwszej połowy, w 44. minucie. Neymar popędził na bramkę Anderlechtu i potężnie uderzył. Piłkę piąstkował Sels, ale ta spadła na głowę Mbappe. Młody Francuz podał/strzelił w kierunku bramki, a tam z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce Edinson Cavani.

Trzeci z ofensywnego tercetu PSG, czyli Neymar, na swojego gola czekał do 66. minuty. Brazylijczyk przymierzył z rzutu wolnego i strzelił… pod murem, co zaskoczyło golkipera rywali.

Wynik meczu ustalił w 88. minucie Angel Di Maria, który w sytuacji sam na sam przelobował bramkarza.

Całe spotkanie w barwach gospodarzy rozegrał Łukasz Teodorczyk, ale w historii tego meczu zapisał się jedynie zdobywając żółtą kartkę za faul.

Bayern Monachium – Celtic

Bayern po porażce z PSG musiał się zrehabilitować, a mecz z Celticiem przed własną publicznością był ku temu świetną okazją. Mistrz Niemiec od początku zdominował spotkanie, co doprowadziło do zdobycia gola już w 17. minucie. Joshua Kimmich dośrodkowywał w pole karne, gdzie niepilnowany Robert Lewandowski oddał strzał głową. Znakomicie obronił Craig Gordon, ale na dobitkę Thomasa Muellera nie mógł już nic poradzić.

W 29. minucie z lewej strony pola karnego dośrodkował Kingsley Coman, a tam było aż kilku niepilnowanych piłkarzy Bayernu. Piłka spadła na głowę Kimmicha i zrobiło się 2:0.

Do przerwy wynik się nie zmienił, ale już na początku drugiej połowy na 3:0 podwyższył Mats Hummels. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Arjen Robben, a niemiecki obrońca był tym, który najwyżej wyskoczył w polu karnym i strzałem głową pokonał bramkarza gości. Takim wynikiem zakończył się mecz.

Poprzedni artykułLiga Mistrzów – kompromitacja Atletico w Azerbejdżanie
Następny artykułLiga Mistrzów – Chelsea remisuje z Romą po świetnym meczu w Londynie