Leroy Sane, czyli latający skrzydłowy Manchesteru City

0
Leroy Sane

Leroy Sane w tym sezonie jest jedną z najjaśniejszych gwiazd Premier League. Wszystko także wskazuje, że Niemiec będzie kluczową postacią w niedzielnych derbach Manchesteru. W jaki sposób on stał się tak dobry?

Gdy Leroy Sane zdecydował się na przenosiny z Schalke 04 do Manchesteru City, to wiele osób nie było przekonanych do słuszności tego ruchu. Nawet Ci, którzy go znali i Ci, którzy wierzyli w jego talent. Norbert Elgert, jego trener za czasów juniorskich w Gelsenkirchen także się do tego przyznał. – Nie byłem pewien co do jego przeprowadzki. Myślałem, że to błędna decyzja, że za wcześnie. Teraz mogę się przyznać, iż się pomyliłem.

Dobre występy Sane w Manchesterze City można nazwać mianem sensacji. On na swoim koncie ma już sześć goli oraz taką samą liczbę asyst. Jest jednym zawodnikiem w Premier League, który równie dobrze strzela, jak i asystuje.

Wychowanie

Niektóre gwiazdy już się rodzą cudownymi dziećmi, ale wskazówki dotyczące potencjału Sane pochodzą sprzed jego narodzin. Jego rodzice dali mu sportowe korzenie – ojciec, Souleymane Sane był reprezentantem Senegalu, a jego matka Regina Weber to gimnastyczka, która wzięła udział na Igrzyskach Olimpijskich. Leroy nie mógł odziedziczyć lepszych genów.

Oczywiście rodzice Sane przyczynili się do czegoś więcej, niż tylko genów. Jego ojciec od pierwszych lat grał z nim w piłkę, tymczasem brązowy medal matki to do dziś dla niego powód do dumy.

Co najważniejsze, oboje rodzice wiedzieli co to etyka pracy – to było kluczowym aspektem tego, że Sane został piłkarzem na międzynarodowym poziomie. Elgert wyjaśnił jak duże ma to znaczenie. – Jest wiele możliwości, aby pomóc w staniu się piłkarzem. Jednak najlepszy gracz ma w sobie siłę mentalną od pierwszych lat życia – ze względu na rodziców, wychowanie i otoczenie.

– Oczywistością jest, że bez siły mentalnej nie osiągniesz nic w sporcie. Możesz mieć najlepszą technikę, inteligencję gry, ale bez siły mentalnej nie masz szans należeć do grona najlepszych.

Wczesne lata

Sane potrzebował tej siły – jako nastolatek nie chodził na imprezy. Jego jedynym hobby była piłka nożna. W wieku 14 lat przeniósł się do Bayeru Leverkusen, ale po dwóch latach wrócił do Schalke. Włodarze klubu popełnili błąd pozwalając mu odejść, ale udało im się go naprawić. Jak się okazało, była to najlepsza z możliwych decyzji.

Wkrótce młody Sane trafił pod skrzydła Elgerta, który wraz z drużyną do lat 19 sięgnął po mistrzostwo Niemiec. 21-latek jak każdy zawodnik, miał także swoje wady, o których powiedział jego były trener. – Był trochę leniwy. Jest kimś kto słucha, ale potrzebuje osoby, która zmotywuje go do wykonania zadania. Jeśli to zrobisz, to bez wątpienia będziesz zadowolony.

Przełom

Dla Sane najważniejszy był ostatni sezon w Schalke – wtedy drużynę po Roberto di Matteo przejął Andre Breitenreiter, który dał skrzydłowemu więcej swobody. Dzięki temu Sane grał regularnie, zdobywał bramki i dał się poznać skautom najlepszych klubów na świecie.

Pozytywnie o 21-latku wypowiada się także Sead Kolasinac, były zawodnik Schalke, który bardzo dobrze pamięta debiut młodszego kolegi. – Od razu było widać, że to niezwykle szybki i utalentowany gość. On jest bezczelnym facetem, z którym mam świetny kontakt. Jestem niezwykle szczęśliwy, że jest na fali. On zawsze chce się uczyć – to mu pomogło w przenosinach do City.

Kolejny krok

21-letni skrzydłowy nadal jest graczem, który ma wiele do nauki. Sane nie najlepiej spisywał się podczas okresu przygotowawczego, ale jego dyspozycja zmieniła się po słowach Pepa Guardioli, który powiedział, że szansę od niego dostaną nawet zawodnicy, którzy nie zasłużyli na to podczas tzw. pre-seasonu. Przypomina to słowa Elgerta o tym, że Sane potrzebuje pchnięcia. Tutaj dostał impuls i niezmiernie zareagował.

Niemiec głośno mówi o tym, że Guardiola ma duży wpływ na jego karierę. – On pomógł mi bardzo. Mogę powiedzieć, iż całkowicie zmienił moją grę. Uporałem się z wieloma problemami, a on wciąż powoduje, że chce się rozwijać. Ciągle mi przypomina, że muszę więcej pracować.

Słowa Sane nie są mówione wyłącznie na pokaz. Jego wdzięczność Guardioli potwierdza także Elgert. – Wciąż mam dobre relacje z Leroyem i ilekroć z nim rozmawiam, to zawsze mówi z podziwem o Guardioli.

Sane aktualnie jest uznawany za jednego z najbardziej perspektywicznych zawodników na świecie. Następnym krokiem jest rozwój. Rozwój, który pomoże mu awansować na kolejny poziom i stać się jednym z najlepszych zawodników na świecie.


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
PRZEZSky Sports
Poprzedni artykułAS Roma będzie miała nowy stadion
Następny artykułAdrian Nikci testowany przez Jagiellonię Białystok