Leonardo Bonucci pewny awansu Włoch na MŚ. “Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której nie pojedziemy do Rosji”

0

Reprezentacja Włoch w piątek rozpocznie ostateczną fazę walki o udział w przyszłorocznych mistrzostwach świata, które odbędą się w Rosji. Na drodze drużyny z Półwyspu Apenińskiego stanie Szwecja. Pewny swego jest jeden z włoskich zawodników, Leonardo Bonucci. – Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której nie pojedziemy na turniej do Rosji -mówi na temat awansu kapitan AC Milan.

Reprezentacja Włoch jest jedną z ośmiu europejskich drużyn, które wciąż mają szansę na awans do przyszłorocznych mistrzostw świata. Podopieczni Giampiero Ventury w barażu zmierzą się ze Szwedami. Włosi są uważani za faworyta tego dwumeczu i mało kto wyobraża sobie mundial bez tej reprezentacji. Podobnie uważa członek tej drużyny, Leonardo Bonucci. Piłkarz AC Milan chce wykorzystać problemy Szwedów i twierdzi, że wraz z kolegami wywalczy awans:

– Czekają nas dwa bardzo trudne spotkania. Reprezentacja Szwecji wciąż jest w przebudowie i zmaga się z nieobecnością Zlatana Ibrahimovicia, który był najlepszym graczem tej drużyny przez wiele lat. Ale nie możemy zapominać, że to zespół który pozostawił w polu reprezentację Holandii. Nie wyobrażam sobie jednak sytuacji, w której nie pojedziemy na turniej do Rosji.

Popularni “Azzurri” walkę o bezpośrednią przepustkę do mistrzostw świata w Rosji przegrali z reprezentacją Hiszpanii. Dla Włoch szczególnie bolesna okazała się wrześniowa porażka, kiedy to Hiszpanie wygrali z nimi 3:0. Bonucci przyznał, że tamten mecz odbił się na morale zawodników:

– Wydawało nam się, że jesteśmy zespołem lepszym od Hiszpanii. Porażka dość mocno wpłynęła na nasze morale. Podobnie jak i Szwedzi, przechodzimy okres przejściowy. Mamy w zespole wielu młodych zawodników i zadaniem starszych, w tym moim, jest zmotywowanie ich na 100 procent.

Ewentualny brak wywalczenia awansu do mistrzostw świata przez Włochów trzeba byłoby uznać za ogromną sensację. Reprezentacja tego kraju po raz ostatni na mundialu nie zagrała w 1958 roku, a łącznie w historii taka sytuacja przytrafiła się dwa razy.

Pierwsze starcie barażowe pomiędzy reprezentacją Włoch a Szwecją odbędzie się w piątkowy wieczór. Bukmacher Fortuna faworyta widzi w “Azzurri”, na których wygraną kurs wynosi @ 2.32.


BONUS 100% OD PIERWSZEJ WPŁATY DO 600 ZŁOTYCH

Forbet

  1. Już teraz załóżcie konto na platformie ForBET korzystając z naszego linka.
  2. Odbierzcie bonus 100% od pierwszej wpłaty do 600 PLN.
  3. Więcej informacji na temat oferty ForBET znajdziecie TUTAJ.
Poprzedni artykułKosta Runjaić rozpoczął pracę w Pogoni Szczecin
Następny artykułJacek Góralski czeka na swoją szansę. “Przyjechałem z myślą, że trener zechce mi się przyjrzeć”