Zgodnie z zapowiedziami Legia Warszawa skorzystała z opcji odkupu Mateusza Wieteski. Mistrzowie Polski zapłacą Górnikowi Zabrze 500 tysięcy złotych.

21-letni środkowy obrońca trafił do Górnika Zabrze z Legii w lipcu zeszłego roku na zasadzie wolnego transferu. Mistrzowie Polski oddając młodzieżowego reprezentanta Polski zapewnili sobie w jego umowie klauzulę o ewentualnym odkupie za 500 tysięcy złotych, a dziś skorzystali z takiej możliwości. Tej decyzji trudno się dziwić – Mateusz Wieteska w minionym sezonie rozegrał 35 ligowych spotkań, w których zdobył aż 7 bramek.

– Cieszemy się z powrotu Mateusza, który wiele lat spędził w naszej Akademii i ma Legię w sercu. Przychodzi do nas po fantastycznym sezonie w Górniku, gdzie bardzo się rozwinął i zasłużył na szansę w naszym zespole. Na takich piłkarzach nam zależy – powiedział Ivan Kepcjia, dyrektor techniczny Legii Warszawa.

Początkowo mówiło się, że Mateusz Wieteska wróci do Warszawy, by od razu zostać odsprzedany za większe pieniądze na zachód. Działacze Legii informują jednak, że 21-latek uda się z zespołem na zgrupowanie w Warce i wszystko wskazuje na to, że młodzieżowy reprezentant Polski w przyszłym sezonie będzie bronić barw “Wojskowych”.


Reprezentacja Polski pierwszy mecz na mundialu rozegra już 19 czerwca, a jej rywalem będzie Senegal. Według oferty bukmachera LvBet faworytem tego meczu będą właśnie podopieczni Adama Nawałki – kurs na ich wygraną wynosi 2,30, remis wyceniany jest na 3,20, a zwycięstwo Sadio Mane i spółki na 3,35. Stawiaj na ten mecz w nowej aplikacji mobilnej LvBet!

Odbierz 20 PLN bez depozytu!

LvBet bonus 20 zł