Legia dostała dofinansowanie na budowę ośrodka treningowego

0

W oddalonych około pół godziny drogi od Stadionu Wojska Polskiego, Książenicach powstanie wspaniały kompleks treningowy, z którego będzie korzystać Legia Warszawa i jej akademia. Stołeczny klub podpisał z Ministerstwem Sportu i Turystyki umowę na dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, w ramach programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu.

Prace mają ruszyć już na początku 2018 roku. Jeśli nie pojawią się żadne komplikacje, ośrodek ma być gotowy już za dwa lata. Na powierzchni około piętnastu hektarów zostanie wybudowanych osiem boisk treningowych wraz z zapleczem szkoleniowo-treningowym. Część infrastruktury będzie udostępniona do użytku publicznego. Koszt całej inwestycji wyniesie około 50 milionów złotych.

– Mamy wysokie wymagania i projekt Akademii Piłkarskiej Legii je spełnił. Wierzymy, że w ślad za nim pójdą kolejne polskie kluby sportowe, zarówno piłkarskie, jak i inne. Jesteśmy otwarci na wsparcie następnych obiektów, służących szkoleniu dzieci i młodzieży – powiedział sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Jarosław Stawiarski.

Jak poinformowano na oficjalnej stronie Legii, koncepcja ośrodka treningowego powstała po odwiedzeniu ponad 30 tego typu obiektów w całej Europie. Przeprowadzona została analiza ponad 80 projektów technicznych podobnej infrastruktury sportowej, w wyniku której zebrane i wykorzystane zostały najlepsze praktyki zagraniczne.

W realizację projektu naszego Ośrodka zaangażowanych jest wielu ludzi i instytucji, zarówno w ramach Legii, jak i poza. Wiemy, jak bardzo taka infrastruktura jest potrzebna i doceniamy zaangażowanie wszystkich, którzy wspierają realizację podobnych projektów. Podpisanie umowy z Ministerstwem Sportu i Turystki to bardzo ważny krok w drodze do realizacji projektu. Dziękujemy ministrowi Witoldowi Bańce i ministrowi Jarosławowi Stawiarskiemu oraz zespołowi Ministerstwa za dotychczasową dobrą i profesjonalną współpracę. Szczególne podziękowania należą się także Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej i Mazowieckiemu Związkowi Piłko Nożnej za ich wsparcie dla tej inicjatywy. Teraz w pełni skupiamy się nad tym, aby jak najszybciej rozpocząć budowę Ośrodka – powiedział Tomasz Zahorski, kierujący pracami spółki APL.

Koncepcja architektoniczna Ośrodka została przygotowana przez polską pracownię LAP Studio we współpracy z Estudio Lamela, międzynarodowym biurem architektonicznym, które jest autorem m.in. projektu ośrodka treningowego Realu Madryt w Hiszpanii – jednego z najnowocześniejszych i najbardziej znanych realizacji tego typu na terenie Europy.


BONUS 100% OD PIERWSZEJ WPŁATY DO 600 ZŁOTYCH

Forbet

  1. Już teraz załóżcie konto na platformie ForBET korzystając z naszego linka.
  2. Odbierzcie bonus 100% od pierwszej wpłaty do 600 PLN.
  3. Więcej informacji na temat oferty ForBET znajdziecie TUTAJ
Poprzedni artykułGórnik Zabrze przygotowuje nowy kontrakt dla gwiazdy
Następny artykułRadja Nainggolan – Chcę wygrywać razem z Romą