Legenda Borussii Dortmund stanęła w obronie Youssoufa Moukoko

0

O Youssoufie Moukoko zrobiło się głośno na początku obecnego sezonu. Zawodnik mający 12 lat z powodzeniem rywalizuje w młodzieżowym zespole Borussii Dortmund do lat 17, a dodatkowo seryjnie strzela bramki. Wiek zawodnika posiadającego kameruńskie korzenie budzi kontrowersje, ale w jego obronie stanął były piłkarz klubu z Zagłębia Ruhry – Lars Ricken.

Osiem występów, 17 bramek – taki bilans musi robić wrażenie. Szczególnie, że jest to bilans 12-letniego Youssoufa Moukoko, który wypracował go w mistrzostwach Niemiec do lat 17! Fakt, że tak młody zawodnik z tak dużym powodzeniem radzi sobie w rozgrywkach dla piłkarzy o kilka lat starszych od niego, spowodował, iż zaczął on budzić kontrowersje.

Wiele osób uważa, że Moukoko jest po prostu starszy, co pod uwagę bierze także trener rezerw Borussii Dortmund, Ingo Preuss:

– Jestem w stanie wyobrazić sobie fakt, że rzeczywisty wiek Youssoufy jest inny niż sugerują dokumenty. Być może jest starszy o rok, dwa, ale na pewno nie ma jeszcze 17 lat. To trudna sytuacja dla samego Youssoufy, ponieważ jemu nie można nic zarzucić.

Tymczasem pewny właściwego wieku piłkarskiego talentu jest legenda klubu z Zagłębia Ruhry – Lars Ricken:

– Moukoko ma dwanaście lat, co jest po prostu faktem i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Youssoufa gra w zespole U-17, ponieważ uważamy, że pod względem piłkarskim pasuje do tej grupy. Bardzo dobrze współpracuje z kolegami z drużyny.

Kilka tygodni temu spekulowano, że zostaną przeprowadzone badania, które potwierdzą wiek Moukoko. Ostatecznie do tego nie doszło, bowiem ojciec zawodnika nie wyraził zgody na takie rozwiązanie.


BONUS 100% OD PIERWSZEJ WPŁATY DO 600 ZŁOTYCH

Forbet

  1. Już teraz załóżcie konto na platformie ForBET korzystając z naszego linka.
  2. Odbierzcie bonus 100% od pierwszej wpłaty do 600 PLN.
  3. Więcej informacji na temat oferty ForBET znajdziecie TUTAJ
Poprzedni artykułDobre wieści ws. powrotu Arkadiusza Milika
Następny artykułAlex Ferguson miał zostać trenerem Tottenhamu!