Kibice “Kolejorza” przerywają milczenie po spotkaniu z Legią Warszawa, które Lech przegrał walkowerem. Fani z Poznania zapowiadają bojkot i żądają szczerej rozmowy z Jackiem Rutkowskim.

W ostatniej kolejce minionego sezonu LOTTO Ekstraklasy Lech Poznań podejmował przy Bułgarskiej Legię, a słabo grający piłkarze “Kolejorza” nie zdołali pozbawić stołecznej drużyny mistrzostwa Polski. Kibice Lecha poczekali na to, aż “opadnie medialna wrzawa po meczu, który do 77 minuty był ostatecznym policzkiem dla wszystkich fanów drużyny oraz efektem obranej przez władze klubu drogi i ich polityki” i zdecydowali się na wydanie oświadczenia w związku z ostatnimi wydarzeniami w klubie.

– Jako kibole “Kolejorza”, jako jedyna jego część, która w zeszłym sezonie nie zawiodła, nie mogliśmy bezczynnie patrzeć jak szargane jest dobre imię naszego klubu, jak hańbione są jego barwy. Postanowiliśmy zaprotestować, dobitnie pokazać, że są granice kibicowskiej wytrzymałości i upokorzenia ze strony zarządu klubu – możemy przeczytać na początku oświadczenia.

OŚWIADCZENIE GRUP KIBICOWSKICH LECHA POZNAŃDrodzy kibice i sympatycy poznańskiego Lecha,opadła już nieco medialna…

Publiée par Kibice Lecha Poznań sur samedi 9 juin 2018

W dalszej jego części dowiadujemy się, że w ostatnim czasie Stowarzyszenie Kibiców Lecha Poznań zostało usunięte przez zarząd ze stadionu. Kibice zostali pozbawieni swoich pomieszczeń przy Bułgarskiej, a to tylko jeden z zarzutów w stronę włodarzy klubu. Stowarzyszenie kibiców Lecha oczekuje od Jacka Rutkowskiego szczerej rozmowy, na którą sternik klubu ma czas do końca czerwca.

Do tego czasu “wszystkie Grupy Kibicowskie działające na Lechu Poznań i organizujące życie na jego trybunach ogłaszają zaprzestanie wszelkich działań promujących mecze domowe Lecha Poznań, całkowity bojkot akcji marketingowych klubu, wszelkich innych działań klubu łącznie z inicjatywami jego sponsorów. Kibice zrzeszeni w Grupach Kibicowskich oświadczają, że nie kupią też karnetów ani biletów na żaden mecz domowy (niezależnie ile z nich obędzie się normalnie po odwołaniach).”

Lech Poznań nie tylko nie zdobył upragnionego mistrzostwa Polski. Jak widzimy przy Bułgarskiej muszą poradzić sobie z wieloma innymi problemami  – jak to się skończy?


Reprezentacja Polski pierwszy mecz na mundialu rozegra już 19 czerwca,a ich rywalem będzie Senegal. Według oferty bukmachera LvBet faworytem tego meczu będą właśnie podopieczni Adama Nawałki – kurs na ich wygraną wynosi 2,30, remis wyceniany jest na 3,20, a zwycięstwo Sadio Mane i spółki na 3,35Stawiaj na ten mecz w nowej aplikacji mobilnej LvBet!

Odbierz 20 PLN bez depozytu!

LvBet bonus 20 zł