Lazio Rzym wyśle kibiców do Oświęcimia!

0

Włodarze Lazio Rzym zamierzają walczyć z rasizmem, który ma miejsce na włoskich stadionach. Działacze ze stolicy Włoch na początek zajmą się swoimi kibicami – zorganizują wiele inicjatyw i akcji, które będą miały na celu powstrzymanie takiego zachowania. Jedną z nich ma być wyjazd sympatyków Lazio do obozu Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.

Działania Lazio Rzym są związane z rasistowskimi przyśpiewkami, które “goszczą” na stadionach Serie A. W ostatnim czasie wybuchł większy skandal – kibice tego klubu podczas spotkania przeciwko Cagliari Calcio wywiesili zdjęcie Anne Frank w koszulce AS Roma – kobieta ta jest uznawana za symbol ofiar nazizmu). Zachowanie kibiców spotkało się z ogromną krytyką – nie tylko we Włoszech, ale na całym świecie.

Na temat tego incydentu wypowiedział się prezes Lazio Rzym, Claudio Lotito:

– Chcemy się odciąć od antysemityzmu i ksenofobii. Zamierzamy walczyć z tym postawami. Zorganizujemy wiele inicjatyw, mających ma celu powstrzymanie tego typu incydentów.

Lotito zapewnił, że corocznie kibice Lazio Rzym będą gościć w Polsce. Docelowym miejscem ich wycieczki będzie obóz Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu:

– Każdego roku klub wyśle 200 fanów do byłego niemieckiego obozu Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Musimy ich edukować! Sprawić, żeby nie zapominali o pewnych wydarzeniach z historii. To bardzo poważna sprawa, a klub zawsze będzie potępiał jakiekolwiek formy rasizmu.

Lazio Rzym w następnym meczu Serie A zagra przeciwko Bologny. Bukmacher Fortuna na wygraną stołecznego klubu oferuje kurs @ 1.73. Piłkarze na rozgrzewkę wybiegną w specjalnych koszulkach upamiętniającą tragiczną historię wcześniej wspomnianej Frank.


BONUS 100% OD PIERWSZEJ WPŁATY DO 600 ZŁOTYCH

Forbet

  1. Już teraz załóżcie konto na platformie ForBET korzystając z naszego linka.
  2. Odbierzcie bonus 100% od pierwszej wpłaty do 600 PLN.
  3. Więcej informacji na temat oferty ForBET znajdziecie TUTAJ
Poprzedni artykułKolejna bramka Dawida Kownackiego
Następny artykułJupp Heynckes złożył obietnicę Robertowi Lewandowskiemu