Lazio Rzym wyśle kibiców do Oświęcimia!

0

Włodarze Lazio Rzym zamierzają walczyć z rasizmem, który ma miejsce na włoskich stadionach. Działacze ze stolicy Włoch na początek zajmą się swoimi kibicami – zorganizują wiele inicjatyw i akcji, które będą miały na celu powstrzymanie takiego zachowania. Jedną z nich ma być wyjazd sympatyków Lazio do obozu Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.

Działania Lazio Rzym są związane z rasistowskimi przyśpiewkami, które “goszczą” na stadionach Serie A. W ostatnim czasie wybuchł większy skandal – kibice tego klubu podczas spotkania przeciwko Cagliari Calcio wywiesili zdjęcie Anne Frank w koszulce AS Roma – kobieta ta jest uznawana za symbol ofiar nazizmu). Zachowanie kibiców spotkało się z ogromną krytyką – nie tylko we Włoszech, ale na całym świecie.

Na temat tego incydentu wypowiedział się prezes Lazio Rzym, Claudio Lotito:

– Chcemy się odciąć od antysemityzmu i ksenofobii. Zamierzamy walczyć z tym postawami. Zorganizujemy wiele inicjatyw, mających ma celu powstrzymanie tego typu incydentów.

Lotito zapewnił, że corocznie kibice Lazio Rzym będą gościć w Polsce. Docelowym miejscem ich wycieczki będzie obóz Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu:

– Każdego roku klub wyśle 200 fanów do byłego niemieckiego obozu Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Musimy ich edukować! Sprawić, żeby nie zapominali o pewnych wydarzeniach z historii. To bardzo poważna sprawa, a klub zawsze będzie potępiał jakiekolwiek formy rasizmu.

Lazio Rzym w następnym meczu Serie A zagra przeciwko Bologny. Bukmacher Fortuna na wygraną stołecznego klubu oferuje kurs @ 1.73. Piłkarze na rozgrzewkę wybiegną w specjalnych koszulkach upamiętniającą tragiczną historię wcześniej wspomnianej Frank.


BONUS 100% OD PIERWSZEJ WPŁATY DO 600 ZŁOTYCH

Forbet

  1. Już teraz załóżcie konto na platformie ForBET korzystając z naszego linka.
  2. Odbierzcie bonus 100% od pierwszej wpłaty do 600 PLN.
  3. Więcej informacji na temat oferty ForBET znajdziecie TUTAJ
Poprzedni artykułKolejna bramka Dawida Kownackiego
Następny artykułJupp Heynckes złożył obietnicę Robertowi Lewandowskiemu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj