Laurent Blanc na ratunek reprezentacji USA?

0

Po tym, jak zakończono współpracę z trenerem Brucem Areną, reprezentacja Stanów Zjednoczonych pozostaje bez szkoleniowca. W mediach spekuluje się, że kandydatem do przejęcia tego stanowiska został utytułowany selekcjoner – Laurent Blanc.

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych w ostatnich dniach znalazła się na ostrym zakręcie. Drużyna była krok od awansu na przyszłoroczne mistrzostwa świata, które odbędą się w Rosji. Tymczasem w ostatnim meczu eliminacji nieoczekiwanie zremisowała z Trynidadem i Tobago, co spowodowało, że ostatecznie przepustki na mundial nie wywalczyła.

Po takim blamażu zaskoczeniem nie jest fakt, że amerykańska federacja postanowiła zakończyć współpracę z Brucem Areną, który szkoleniowcem kadry USA był od 2016 roku, kiedy to na tej posadzie zastąpił Jurgena Klinsmanna.

Amerykanie aktualnie potrzebują trenera, który będzie w stanie podnieść z gruzów ich futbol i wprowadzić ich na następną wielką imprezę. Jak informuje “France Football” poważnym kandydatem na zostanie szkoleniowcem reprezentacji Stanów Zjednoczonych został Laurent Blanc. Spekuluje się, że 51-latek już wcześniej otrzymywał propozycje od reprezentacji tego kraju oraz klubów z MLS, ale za każdym razem je odrzucał.

Blanc to niezwykle doświadczony szkoleniowiec. Francuz pracę trenerską rozpoczął w Girondins Bordeaux, a w 2010 roku przejął reprezentację Francji, z którą pojechał na rozgrywane w 2012 roku mistrzostwa Europy. 51-latek w latach 2013-2016 był opiekunem Paris Saint-Germain, z którym trzy razy sięgnął po mistrzostwo Francji. Blanc od ponad roku pozostaje bez pracodawcy.


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułDominik Nagy wkrótce opuści Legię Warszawa?
Następny artykułPeter Bosz – Wynik jest rozczarowujący