La Liga – Przebudzenie Griezmanna, gol za gol w Madrycie

0
la liga 25.11

Obie drużyny z Madrytu wygrały swoje spotkania, chociaż w zupełnie różnych okolicznościach. Przebudził się Antoine Griezmann, który rozegrał najlepszy mecz w tym sezonie. W meczu Betis – Girona dwa gole padły w już doliczonym czasie gry.

Real Madryt – Malaga

Bez Marco Asensio, Garetha Bale'a i Sergio Ramosa, ale Real i tak musiał na własnym stadionie zdobyć trzy punkty w meczu z 18. w tabeli Malagą. I zaczęło się zgodnie z planem. Już w 9. minucie dośrodkowanie zamykał strzałem głową z ostrego kąta Cristiano Ronaldo, ale piłka trafiła w poprzeczkę. Odbiła się jednak tak, że dopadł do niej Karim Benzema i głową umieścił piłkę w pustej w tym momencie bramce.

W 18. minucie było już jednak 1:1. Keko z linii końcowej wrzucił piłkę w pole karne, a tam zupełnie niepilnowany był Diego Rolan. Obrońcy Realu dali mu tyle miejsca, że ten zdążył przyjąć piłkę i uderzyć obok Francisco Casilli.

Szybko jednak sytuacja wróciła “do normy”. Trzy minuty po wyrównującej bramce Toni Kroos wrzucił piłkę z rzutu rożnego, a najlepiej w polu karnym zachował się Casemiro. Była to trzecia bramka w tym meczu i trzecia zdobyta głową.

W 58. minucie drugą asystą popisał się Keko, a gola świetnym strzałem z prawie 30. metrów zdobył Gonzalo Castro.

W 76. minucie Luka Modrić faulowany był w polu karnym. Do rzutu karnego podszedł Cristiano Ronaldo, ale jego strzał obronił Roberto. Bramkarz Malagi zdołał jednak tylko odbić piłkę przed siebie i na dobitkę Portugalczyka nie mógł już nic poradzić. Goście po raz trzeci nie byli już w stanie odrobić strat i Real ostatecznie wygrał 3:2.

Levante – Atletico Madryt

Ostatnie mecze Atletico to przeplatanka zwycięstw i remisów, a według tego wzoru mecz z Levante piłkarze Diego Simeone powinni byli wygrać. W osiągnięciu tego już na początku meczu pomógł Rober Suarez. Obrońca gospodarzy tak przeciął podanie w pole karne, że wyręczył rywala i trafił do własnej bramki.

W 29. minucie Kevin Gameiro podwyższył na 2:0, dobijając strzał kolegi, który zatrzymał – ale za słabo – jeden z obrońców gospodarzy.

Gameiro w 59. minucie ukąsił po raz drugi. Antoine Griezmann dograł mu idealną piłkę w pole karne, a francuski napastnik stojąc naprzeciwko bramkarza nie dał mu szans na skuteczną interwencję. Będący w tym sezonie w słabej formie Griezmann do asysty dorzucił jeszcze dwa trafienia: w 65. i 68. minucie. Tym samym… podwoił swój dorobek bramkowy w lidze. Atletico wygrało 5:0 i dogoniło Real, który kilka godzin wcześniej również wygrał swoje spotkanie.