La Liga – Kolejna porażka drużyny z czołówki. Barcelona coraz bliżej mistrzostwa

0
la liga

Valencia to kolejna drużyna ze ścisłej czołówki La Liga, która przegrała w tej kolejce. Barcelona ma już więc 9 punktów przewagi nad Atletico, 11 nad Valencią i 14 nad Realem, który ma jednak jeden mecz zaległy.

Valencia po raz kolejny nie wykorzystała potknięć rywali. Porażki Atletico, Realu i Sevilli sprawiły, że mimo ostatniego kryzysu piłkarze z Estadio Mestalla mieli szansę wskoczyć na drugie miejsce w tabeli La Liga. W grudniu przegrali już z Getafe i Eibarem, a dzisiaj polegli również z Villarealem. I to na własnym stadionie.

Mimo niewielkiej przewagi w meczu, skuteczność gospodarzy pozostawiała dzisiaj wiele do życzenia. Z 22 strzałów oddanych w meczu tylko trzy leciały w światło bramki. Villareal nie był lepszy w tej statystyce, ale jeden ze strzałów znalazł drogę do bramki. W 24. minucie Carlos Bacca wykorzystał podanie Pablo Fornalsa i strzelił – jak się potem okazało – jedynego gola spotkania.

W 60. minucie Simone Zaza został ukarany drugą żółtą kartką po stronie gospodarzy, a w 83. minucie to samo w zespole gości stało się z Manuelem Triguerosem. Porażka ta oznacza, że Valencia pozostała na trzecim miejscu w tabeli, ale ma już 11 punktów straty do prowadzącej Barcelony. Villareal awansował na szóste miejsce.

Będąca w strefie spadkowej La Coruna nie wykorzystała atutu własnego boiska i przegrała z Celtą Vigo. Do przerwy było 0:2, a bramki dla gości strzelali Daniel Wass i Iago Aspas. Niecałe dziesięć minut po przerwie było już 0:3, a drugiego swojego gola zdobył Aspas.

W 59. minucie gola dla gospodarzy strzelił Florin Andone, ale tylko na tyle stać było Deportivo. Mecz zakończył się wynikiem 1:3, dzięki czemu Celta awansowała na 11. miejsce w tabeli.