Kosta Runjaić rozpoczął pracę w Pogoni Szczecin

0

Kosta Runjaić w środę rozpoczął pracę w Pogoni Szczecin i poprowadził pierwszy trening. Chorwacki szkoleniowiec ma za sobą także pierwsze rozmowy z dziennikarzami. –  Po tym jak Pogoń skontaktowała się ze mną, byłem dwa dni później w Szczecinie – powiedział nowy opiekun “Portowców”.

Pogoń Szczecin po 15. kolejkach LOTTO Ekstraklasy znalazła się w fatalnej sytuacji – ostatnie miejsce w tabeli oraz zaledwie dziewięć punktów na koncie. To skłoniło włodarzy klubu do zatrudnienia nowego szkoleniowca, którym jest Kosta Runjaić. Chorwat w środę poprowadził pierwszy trening z drużyną.

Były trener między innymi FC Kaiserslautern czy TSV 1860 Monachium przyznał, iż nie zastanawiał się zbyt długo nad przyjęciem oferty Pogoni Szczecin:

–  Pierwsze, osobiste wrażenie było dla mnie najważniejsze. Po tym jak Pogoń skontaktowała się ze mną, byłem dwa dni później w Szczecinie. Żona nie chciałaby wiedzieć jak szybko jechałem po niemieckich autostradach. Nie rozmawialiśmy wówczas o detalach, ale nawiązaliśmy relację.

46-latek zdaje sobie sprawę z tego, że czeka go trudne zadanie. Pogoń Szczecin jest czerwoną latarnią LOTTO Ekstraklasy i do grupy mistrzowskiej traci aż 11 punktów:

–  Sytuacja nie wygląda dobrze. Wystarczy spojrzeć w tabelę. Dla mnie to jednak wyzwanie, które podoba mi się i chętnie się z nim zmierzę. Dziś najważniejsza jest praca, którą mamy do wykonania. Widzę, że pomimo kryzysu, wszyscy chcą działać na rzecz poprawy i wspólnego sukcesu. Pogoń miała w swojej historii wiele wzlotów i upadków. Obecnie jest na dole, ale wspólnie uda nam się to przezwyciężyć.

Runjaić ma kilka dni na przygotowanie drużyny do swojego debiutu w LOTTO Ekstraklasie. Pogoń Szczecin 17 listopada zagra przeciwko dobrze dysponowanej Wiśle Kraków. Bukmacher Fortuna na wygraną popularnych “Portowców” oferuje kurs @ 3.65.


BONUS 100% OD PIERWSZEJ WPŁATY DO 600 ZŁOTYCH

Forbet

  1. Już teraz załóżcie konto na platformie ForBET korzystając z naszego linka.
  2. Odbierzcie bonus 100% od pierwszej wpłaty do 600 PLN.
  3. Więcej informacji na temat oferty ForBET znajdziecie TUTAJ.
Poprzedni artykułJarosław Jach myśli o wyjeździe za granicę. “To odpowiedni moment”
Następny artykułLeonardo Bonucci pewny awansu Włoch na MŚ. “Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której nie pojedziemy do Rosji”