Konflikt powodem odejścia Svena Mislintata z Borussii Dortmund

0

W poniedziałek oficjalnie potwierdzono odejście Svena Mislintata z Borussii Dortmund. Niemiec w klubie z Zagłębia Ruhry był szefem skautów i odpowiadał za sprowadzenie takich zawodników jak Robert Lewandowski, Shinji Kagawa, Pierre-Emerick Aubameyang oraz Ousmane Dembele. 45-latek na łamach “Kickera” zdradził, co spowodowało o jego transferze do Arsenalu Londyn.

W mediach od dłuższego czasu spekulowano o tym, że szef skautów Borussii Dortmund, Sven Mislintat, jest kuszony przez Arsenal Londyn. Człowiek, który w przeszłości odpowiadał w niemieckim klubie za pozyskiwanie perspektywicznych zawodników, w końcu przystał na tę ofertę i podpisał trzyletni kontrakt z popularnymi “Kanonierami”.

45-latek zdradził, że nigdy nie myślałby o odejściu z Borussii, gdyby nie konflikt z byłym trenerem, Thomasem Tuchelem. Szkoleniowiec zabronił mu pojawiać się na boisku treningowym. Wszystko zaczęło się od sporu o zaniechanie starań o Olivera Torresa (Atletico Madryt), na którym bardzo zależało Tuchelowi:

– Prawdopodobnie nigdy nie rozważyłbym transferu, ale zakaz pojawiania się na boisku treningowym i odizolowanie mnie od reszty personelu zmieniło mój sposób myślenia.

Mislintat jest przekonany, że Borussia Dortmund sobie bez niego poradzi. Jest on także wdzięczy klubowi za szansę pracy, jaką otrzymał w 2007 roku:

– Nie martwię się o Borussię. Dlaczego? Bo wiem, że w tym klubie profesjonalizm idzie w parze z wielkim spokojem. Wszystkim ludziom w BVB chodzi o piłkę nożną! Doceniałem to i zawsze będę doceniał. Będę tęsknił.


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ
Poprzedni artykułCzy WBA postąpiło słusznie zwalniając Tony Pulisa?
Następny artykułPep Guardiola pracą w City udowadnia swoim krytykom w jak dużym są błędzie