Kolo Toure zakończył karierę, ale zostaje w Celticu

0
Kolo Toure

Doświadczony obrońca zdecydował się na zakończenie piłkarskiej kariery, ale zostanie w Celticu Glasgow. Kolo Toure będzie asystentem technicznym Brendana Rodgersa.

36-latek zdecydował się na zakończenie przygody z piłką nożną. Iworyjczyk nie opuści jednak Glasgow i zostanie w klubie z Celtic Park. Były środkowy obrońca zostanie asystentem technicznym trenera Brendana Rodgersa. Poza pomaganiem byłemu menedżerowi Liverpoolu w prowadzeniu pierwszej drużyny, Toure ma także skupić się na rozwijaniu młodzieży w klubie. Na temat współpracy z Kolo na nowych warunkach wypowiedział się menedżer Celticu:

– To świetna wiadomość dla całego klubu. Będziemy mogli wykorzystać doświadczenie, jakie przez wiele lat kariery Toure zgromadził. Kolo jest świetnym przykładem dla każdego w Celticu. Przez wiele lat grał na najwyższym poziomie i ma cechy, do których dążyć powinni zwłaszcza młodzi adepci futbolu. 

Nowy początek

36-latek przez wiele lat kariery stał się prawdziwą legendą na Wyspach Brytyjskich. Iworyjczyk występował dla tak uznanych firm jak Liverpool, Arsenal czy Manchester City. Jego piękna przygoda z futbolem się jednak nie kończy. Na temat przyszłości wypowiedział się także sam zainteresowany:

– Jestem bardzo szczęśliwy, nie mógłbym sobie wyobrazić niczego lepszego niż powrót do tego wspaniałego klubu. To dla mnie nowy rozdział, coś innego, nowy początek. Gra w piłkę się dla mnie skończyła, to oficjalna decyzja, nie zagram już na profesjonalnym poziomie. Zamiast tego skupię się na rozwijaniu się jako trener. 


BONUS 100% OD PIERWSZEJ WPŁATY DO 600 ZŁOTYCH

Forbet

  1. Już teraz załóżcie konto na platformie ForBET korzystając z naszego linka.
  2. Odbierzcie bonus 100% od pierwszej wpłaty do 600 PLN.
  3. Więcej informacji na temat oferty ForBET znajdziecie TUTAJ.
Poprzedni artykułBoiska i klepiska – 9 kolejka Ekstraklasy
Następny artykułAndrea Conti nie zagra przez pół roku