Kolo Toure asystentem w reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej

0

Kolo Toure kilkanaście dni temu zakończył karierę piłkarską, a już bardzo prężnie działa jako trener. 36-latek został mianowany asystentem w reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej.

Kolo Toure ma za sobą bogatą przygodę z futbolem. Pomocnik w przeszłości bronił barw takich klubów jak Arsenal Londyn, Manchester City, Liverpool czy Celtic. 36-latek piłkarzem zespołu z Glasgow był do 1 lipca 2017 roku. Toure do Szkocji wrócił kilkanaście dni później i objął posadę trenera technicznego w zespole kierowanym przez Brendana Rodgersa.

Były piłkarz z Wybrzeża Kości Słoniowej błyskawicznie robi karierę w nowym zawodzie. W czwartek pojawiła się informację, że Toure znalazł nową pracę i będzie asystentem Marca Wilmotsa w reprezentacji WKS. Wiadomo już, że 36-latek nie zrezygnuje z pracy w Celticu Glasgow i będzie w stanie połączyć obie role.

Toure w zawodowej karierze zaliczył ponad 120 występów w narodowej reprezentacji. Były piłkarz przyznał, że często był namawiany na zostanie trenerem:

– W każdym klubie menedżerowie namawiali mnie, abym po zakończeniu piłkarskiej kariery zrobił kolejny krok i zajął się trenowaniem. Kocham rozmawiać z piłkarzami, a kiedy gramy daję im rady, które wcześniej słyszałem od takich osobistości jak: Thierry Henry, Sol Campbell, Patrick Viera czy Dennis Bergkamp. Niegdyś pracowałem z wielkimi szkoleniowcami, dlatego jestem uprzywilejowany, ponieważ wciąż mam z nimi kontakt.


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułJakub Błaszczykowski – Mieliśmy jasno określony plan na ten mecz
Następny artykułRanking: Najlepsze atakujące tercety reprezentacyjnego futbolu to? [cz.2]