Kolejny Polak we Włoszech? Radosław Murawski blisko Palermo

0

Radosław Murawski znalazł się w kręgu zainteresowań spadkowicza z Serie A – US Palermo. Według informacji włoskich dziennikarzy młodzieżowy reprezentant Polski w ciągu najbliższych kilkunastu godzin ma podpisać kontrakt z sycylijskim klubem.

23-letni wychowanek Piasta Gliwice od początku przygody z futbolem jest związany z drużynami tego klubu. Radosław Murawski w 2011 roku został dołączony do pierwszego zespołu popularnych “Piastunek” i od tego czasu wyrobił sobie sporą markę. Defensywny pomocnik w ciągu sześciu lat rozegrał 133 mecze w barwach Piasta Gliwice – jego bilans to cztery zdobyte bramki oraz jedna asysta. Dodatkowo Murawski w sezonie 2016/2017 występował z opaską kapitańską na ramieniu.

Wszystko wskazuje, że zawodnik Piasta Gliwice jest bardzo blisko wyjazdu za granicę. Renomowany włoski dziennikarz, Alfredo Pedulla, poinformował, że US Palermo jest poważnie zainteresowany jego transferem. Transakcja ma dojść do skutku w ciągu najbliższych 36-48 godzin. “Piastunki” na sprzedaży swojego zawodnika mają zarobić około jednego miliona euro, bowiem taka kwota odstępnego jest zapisana w jego umowie.

Atrakcyjny Półwysep Apeniński

Włochy to w ostatnim czasie bardzo popularny kierunek wśród młodych polskich piłkarzy. We wtorek do Chievo Verona przeszedł Paweł Jaroszyński, a wcześniej podczas letniego okienka transferowego na Półwysep Apeniński przeniósł się Dawid Kownacki. Kto wie, czy wkrótce do nich nie dołączy kolejny zawodnik, który brał udział w młodzieżowych mistrzostwach Europy do lat 21 rozgrywanych w Polsce, czyli Murawski.

Poprzedni artykułMarcin Robak kolejnym wzmocnieniem Śląska Wrocław
Następny artykułMaciej Rybus ponownie zagra w Rosji