Kolejny były gracz Ruchu Chorzów zasilił Lechię Gdańsk

0

Lechia Gdańsk wprawdzie po zakończeniu okienka transferowego, ale wciąż się wzmacnia. Na zasadzie wolnego transferu nowym zawodnikiem klubu z Trójmiasta został Jakub Arak.

Jakub Arak jeszcze do niedawna był piłkarzem Ruchu Chorzów, w którym w tym sezonie Nice 1 Ligi zdołał nawet rozegrać trzy mecze. Napastnik sądził się z popularnymi “Niebieskimi” z powodu niewypłacania pensji i jego kontrakt został rozwiązany 12 września, a przyczyna leżała po stronie klubu. Z tego powodu 22-latek pomimo zamkniętego okienka transferowego z powodzeniem mógł szukać nowego pracodawcy.

Napastnik poszedł śladem byłego klubowego kolegi – Patryka Lipskiego. Pomocnik podobni jak Arak zerwał kontrakt z Ruchem Chorzów i po kilku tygodniach bezrobocia został zawodnikiem Lechii Gdańsk. W piątek w klubie z Trójmiasta został zaprezentowany także Arak. 22-letni zawodnik z nowym zespołem związał się kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2020 roku.

Grę w Lechii traktuję jako duże wyzwanie w swojej karierze. Uważam, że gdański klub to dla mnie bardzo dobre miejsce do piłkarskiego rozwoju i spełnienia sportowych ambicji, czyli walki o najwyższe miejsce w Lotto Ekstraklasie.  Zdaję sobie oczywiście sprawę, że wywalczenie miejsca w składzie i regularna gra w lidze nie będą rzeczą łatwą, bo konkurencja wśród ofensywnych graczy w Lechii jest bardzo duża. Na pewno podejmę rękawicę – powiedział Arak po podpisaniu kontraktu.

Mało prawdopodobne jest, aby Arak znalazł się w kadrze Lechii Gdańsk na poniedziałkowe starcie z Jagiellonią Białystok. Choć wyżej w tabeli LOTTO Ekstraklasy plasuje się drużyna z Białegostoku, to jednak Fortuna faworyzuje Lechię, na którą kurs to @ 2,38.

________________________________________________________________________

BONUS 100% OD PIERWSZEJ WPŁATY DO 600 ZŁOTYCH

Forbet

  1. Już teraz załóżcie konto na platformie ForBET korzystając z naszego linka.
  2. Odbierzcie bonus 100% od pierwszej wpłaty do 600 PLN.
  3. Więcej informacji na temat oferty ForBET znajdziecie TUTAJ.
Poprzedni artykuł#AleTypiara – czyli typuj z Kejsi 226
Następny artykułLOTTO Ekstraklasa – Lech wygrywa z Koroną i zasiada na fotelu lidera