Kolejna trenerska roszada w ekstraklasie. Kiko Ramirez zwolniony z Wisły Kraków!

0
Kiko Ramirez

Zarząd Wisły Kraków za sprawą lakonicznego oświadczeniu opublikowanego na oficjalnej stronie internetowej klubu poinformował, iż podjęto decyzję o zwolnieniu trenera pierwszej drużyny Kiko Ramireza. Włodarze popularnej “Białej Gwiazdy” zdecydowali się na taki ruch po niedzielnej porażce z Wisłą Płock (0:1).

Wisła Kraków od początku tego sezonu grała dobrze. Inaczej – punktowała, gdy Carlitos był w formie i strzelał bramki. Włodarze klubu jednak nie mogli mieć większych pretensji do trenera Kiko Ramieza. Zespół był notowany w czubie tabeli i był (wciąż jest) jednym z kandydatów do wywalczenia miejsca premiowanego grą w eliminacjach do europejskich pucharów.

Trzy mecze bez wygranej – jeden remis i dwie porażki. To wystarczyło, aby działacze nie wytrzymali i zdecydowali się na zwolnienie Ramireza. Jego gwoździem do trumny okazał się niedzielny mecz, który piłkarze “Białej Gwiazdy” przegrali z Wisłą Płock 0:1.

Wisła Kraków o zwolnieniu trenera poinformowała za sprawą specjalnego komunikatu. Wiadomo także, że w dwóch najbliższych meczach drużyna zostanie poprowadzona przez duet: Kazimierz KmiecikRadosław Sobolewski. Tymczasem nazwisko nowego trenera, który pracę rozpocznie od przyszłego roku, zostanie zaprezentowane w poniedziałek. Oto treść komunikatu:

– Zarząd Wisły Kraków SA podjął decyzję o zwolnieniu pierwszego szkoleniowca Białej Gwiazdy, Kiko Ramíreza. Hiszpański trener objął zespół Wisły Kraków w styczniu ubiegłego roku. W tym czasie poprowadził krakowian w 38 meczach, zaliczając 16 wygranych tyle samo porażek i 6 remisów. W dwóch najbliższych spotkaniach Białą Gwiazdę poprowadzi duet trenerski Kazimierz Kmiecik i Radosław Sobolewski. Nazwisko nowego szkoleniowca, który obejmie zespół od 1 stycznia 2018 roku zostanie podane w dniu jutrzejszym. Kiko Ramírezowi dziękujemy za dotychczasową współpracę i życzymy powodzenia.

Kiko Ramirez szkoleniowcem Wisły Kraków był od 3 stycznia 2017 roku i poprowadził zespół w 38 meczach. “Biała Gwiazda” pod jego wodzą wygrała 16 razy, zanotowała sześć remisów i przegrała 16 spotkań.


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułLOTTO Ekstraklasa – genialny Jakub Świerczok ratuje remis w Szczecinie
Następny artykułPremier League – Derby Manchesteru dla City