Kasper Schmeichel trafi do Chelsea?

0
Kasper Schmeichel

Kasper Schmeichel wyśmienitymi występami na mundialu zapracował sobie na zainteresowanie ze strony większych klubów. Gdzie może trafić Duńczyk?

Reprezentacja Danii w fazie grupowej mundialu nie zachwyciła, ale już w 1/8 finału zagrała zdecydowanie lepiej. Christian Eriksen i spółka pokazali się z dobrej strony, ale w konkursie rzutów karnych musieli uznać wyższość Chorwatów. Kasper Schmeichel jeszcze w dogrywce obronił strzał Luki Modricia z jedenastu metrów, później zanotował jeszcze dwie skuteczne interwencje i nie możemy się dziwić, że w mediach zrobiło się głośno o jego możliwym transferze. Już niebawem 31-latek może opuścić Leicester City i trafić do Chelsea lub Romy.

Czemu akurat te kluby chciałyby sprowadzić Duńczyka? Zarówno Thibaut Courtois, jak i Alisson najprawdopodobniej zmienią otoczenie, a Kasper Schmeichel może być ich niezbyt drogim, a do tego po prostu świetnym następcą. 31-latek od 2011 roku broni barw Leicester City i od tego czasu zagrał w barwach “Lisów” 296 razy, zachowując przy tym 96 czystych kont. Jego największym osiągnięciem jest oczywiście mistrzostwo Anglii zdobyte w sezonie 2015/16. Warto zaznaczyć, że wartość rynkowa Duńczyka według portalu “Transfermarkt” to raptem 10 milionów euro.


Już dziś Szwecja zmierzy się ze Szwajcarią, a Kolumbia zagra przeciwko Anglii. Analizy przedmeczowe i propozycje typów do tych spotkań znajdziecie oczywiście w serii “Mundial TYPY”!

Odbierz 20 PLN bez depozytu!

LvBet bonus 20 zł

 

Poprzedni artykułDavid de Gea najgorszym mundialowym bramkarzem od 1966 roku
Następny artykułJuan Carlos Osorio – Nie powinno być miejsca na takie pajacowanie