Kamil Grosicki – Championship to najcięższa liga, w jakiej do tej pory grałem

0
Kamil Grosicki

Kamil Grosicki może być zadowolony z gry reprezentacji Polski, której jest nieodłączną częścią. Zupełnie odwrotnie jest w Hull City – jego zespół miał walczyć o powrót do Premier League, a tymczasem plasuje się na 20. miejscu w tabeli.

Hull City, a także Kamil Grosicki, zapewne nie tak wyobrażali sobie pierwszą część sezonu Championship. Włodarze tego klubu za wszelką cenę chcieli zatrzymać u siebie “TurboGrosika”, bowiem ich celem był jak najszybszy powrót do Premier League. Tymczasem drużyna prowadzona przez Leonida Słuckiego na koncie ma 16 punktów i zajmuje 20. miejsce na zapleczu.

Grosicki w rozmowie z “Przeglądem Sportowym” przyznał, że od początku wiedział, że gra w Championship nie nalezy do najłatwiejszych:

– Od początku wiedziałem, że łatwo nie będzie. Odeszło tak wielu zawodników z pierwszej jedenastki, że nie mogło to wyglądać inaczej. Choć nie wyobrażałem sobie, że będzie aż tak źle. Championship to najcięższa liga, w jakiej do tej pory grałem. W Premier League występują piłkarze o wyższych umiejętnościach, ale pod względem fizycznym jej zaplecze bije na głowę wszystkie inne ligi.

Pomocnik reprezentacji Polski w tym sezonie zanotował już pięć bramek i cztery asysty – to jednak nie przeszkadza w tym, aby był jednym z najbardziej krytykowanych zawodników Hull City:

– Przede wszystkim wciąż mnie szczypie jeden angielski dziennik. Ich wymagania wobec mnie są bardzo duże: mam ciężko pracować w defensywie, chcą, żebym robił wślizgi, a to nie jest moja gra. Nie jestem przyzwyczajony, by jeździć na dupie, skakać do główek, wygrywać górne pojedynki z dwumetrowymi zawodnikami, wciąż wracać do obrony. Gdybym to wszystko potrafił, dziś nie grałbym w Hull City. Mam swój styl. Niech inni to szanują. Denerwuje mnie takie wytykanie, choć akurat w ostatnim meczu to mnie zmobilizowało. Chciałem im udowodnić, co potrafię.

Grosicki w najbliższych dniach odpocznie od Hull City, a wraz z reprezentacją Polski zagra dwa mecze towarzyskie – przeciwko Urugwajowi oraz Meksykowi. U bukmachera Fortuna kurs na wygraną z Urugwajem wynosi @ 2.20.


BONUS 100% OD PIERWSZEJ WPŁATY DO 600 ZŁOTYCH

Forbet

  1. Już teraz załóżcie konto na platformie ForBET korzystając z naszego linka.
  2. Odbierzcie bonus 100% od pierwszej wpłaty do 600 PLN.
  3. Więcej informacji na temat oferty ForBET znajdziecie TUTAJ
PRZEZPrzegląd Sportowy
Poprzedni artykułRadja Naingollan wraca do reprezentacji Belgii. “Musimy dojść do porozumienia”
Następny artykułArturowi Borucowi zabraknie kilku minut do rekordu?