Kamil Grabara – Grono bramkarzy jest mniejsze, łatwiej na siebie zwrócić uwagę

0

Kamil Grabara jest znany z tego, że pomimo zaledwie 18 lat na karku, jest niezwykle pewny siebie i nie boi się presji otoczenia. Młodzieżowy reprezentant Polski w wywiadzie udzielonym “Przeglądowi Sportowemu” mówi o tym, kto jest najlepszym bramkarzem na świecie oraz gdzie widzi siebie za pięć lat.

Kamil Grabara na dobrą sprawę jeszcze nie miał okazji zaprezentować swoich umiejętności na najwyższym poziomie, ale zupełnie nie przeszkadza mu to w tym, aby na każdym kroku emanować pewnością siebie. Bramkarz Liverpoolu potwierdził to już na wstępie rozmowy z dziennikarzem “Przeglądu Sportowego”, kiedy to zapytany o to, kto jest najlepszym bramkarzem na świecie odpowiedział:

–  Ja. Jestem też najbardziej interesującą osobą na Twitterze.

Zawodnik pochodzący z Rudy Śląskiej zdradził, co spowodowało, że zainteresował się pozycją bramkarza. Takiej odpowiedzi można było się spodziewać – chciał wyróżniać się na boisku:

– Dziesięciu facetów z naprzeciwka chce mi strzelić gola, a ja mogę im przeszkodzić. Lepszej pozycji nie mogłem sobie wybrać, w jakimś stopniu mogę się spełniać. Zawsze byłem, może nie introwertykiem, ale samolubem. Grono bramkarzy jest mniejsze, łatwiej na siebie zwrócić uwagę. Nie robię tego, co większość na boisko. Kurde, jestem sam, mam inny strój niż wszyscy. Jakie to fajne.

Były selekcjoner reprezentacji Polski do lat 21, Marcin Dorna, widział Grabarę w kadrze narodowej na tegoroczne mistrzostwa Europy, które odbyły się w naszym kraju. 18-latek jednak nie przyjął powołania i zdradził co było tego powodem:

– Dalej nie rozumiem, że ludzie mają jakieś „ale”. Nie czułem się częścią kadry trenera Dorny nawet w jednym procencie. Tamta drużyna zagrała wiele towarzyskich meczów, na żaden nie zostałem powołany. I nagle przed samym turniejem miałem przyjechać jako trzeci bramkarz. Jeśli trenerowi zależało, to mógł mnie powołać wcześniej, żebym pobył z drużyną, a koledzy poznali moje imię nie tylko z Twittera.

Grabara stawia dopiero pierwsze kroki w poważnym futbolu, jednak nie boi się mówić o swoich celach. Jednym z nich jest bycie reprezentantem Polski za pięć lat:

– Który jest rok? 2017. Mam 18 lat, wtedy będę mieć 23. Pierwsza reprezentacja skończy eliminacje do jakiejś imprezy i tam siebie widzę.


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ
PRZEZPrzegląd Sportowy
Poprzedni artykułMarcin Wasilewski zaprezentowany w Wiśle Kraków. “Wszystko zweryfikuje boisko”
Następny artykułJanusz Wójcik nie żyje!