Kaka pod wrażeniem Roberta Lewandowskiego. “Nie ma lepszego zawodnika na jego pozycji”

0

Robert Lewandowski ze względu na swoje umiejętności jest coraz to bardziej doceniany w społeczności piłkarskiej na całym świecie. Jednym z tych, którzy w ostatnim czasie pochwalili Polaka, jest były reprezentant Brazylii, Kaka. Pomocnik uważa, że Lewandowski jest najlepszym napastnikiem na świecie.

Na łamach “Przeglądu Sportowego” opublikowano wywiad z Kaką, który w Moskwie brał udział w oficjalnej prezentacji piłki na przyszłoroczne mistrzostwa świata, które odbędą się w Rosji. Były reprezentant Brazylii odniósł się do wypowiedzi obecnego selekcjonera “Canarinhos”. Tete stwierdził, że gdyby mógłby wybrać jednego zawodnika na świecie do kadry narodowej, to byłby to Robert Lewandowski:

– Strzał w dziesiątkę! Tite ma absolutną rację. Oglądam występy Lewandowskiego w Bayernie i uważam, że nie ma dziś na świecie lepszego piłkarza na jego pozycji. Posiadanie w drużynie takiego zawodnika automatycznie czyni z Polski jednego z faworytów mundialu w Rosji. Trzeba się będzie z wami liczyć.

Kilka tygodni temu Kaka rozegrał ostatni mecz w Orlando City i wszystko wskazuje, że to jego koniec piłkarskiej kariery. Brazylijczyk przyznał, że jeszcze nie podjął ostatecznej decyzji, ale na pewno chciałby zostać w piłkarskim środowisku:

– Nie mam kontraktu z żadnym klubem, ale wciąż czuje się piłkarzem. W najbliższych tygodniach podejmę decyzję, co dalej. Na pewno chciałbym pozostać przy futbolu, być może jako trener, może jako dyrektor sportowy. Do bycia trenerem trzeba czuć powołanie. Najlepiej byłoby pójść drogą Zinedine’a Zidane’a, choć łatwo to powiedzieć. Proces jego przejścia od zawodnika do trenera był modelowy. Idealnie umiał wykorzystać wszystko to, czego nauczył się od swoich trenerskich nauczycieli, Jose Mourinho czy Carlo Ancelottiego. Trochę odpoczął, potrenował młodzież, a kiedy zrozumiał, że jest gotowy, objął ukochany klub, osiągając niewiarygodny sukces.

Kaka największe sukcesy święcił jako zawodnik AC Milan, do którego trafił w 2013 roku. 36-latek w barwach drużyny z Mediolanu sięgnął po triumf w Serie A czy Lidze Mistrzów. Dodatkowo wygrywał także nagrody indywidualne.


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
PRZEZPrzegląd Sportowy
Poprzedni artykułTak źle nie było od lat. Włosi potrzebują rewolucji!
Następny artykułJak reprezentacja Brazylii wróciła na najwyższy poziom?