John Terry zdradza jak wyglądały treningi z Jose Mourinho

0
john terry

John Terry zdobył trzy mistrzowskie tytuły pod wodzą Jose Mourinho podczas dwóch okresów Portugalczyka na Stamford Bridge. Obrońca wciąż dobrze wspomina te czasy, a w jednym z wywiadów zdradził jak wyglądały treningi z obecnym menedżerem Manchesteru United.

John Terry, występujący obecnie w Aston Villi, pod wodzą Jose Mourinho spędził swoje najlepsze lata kariery. Według niego charyzmatyczny trener zmienił oblicze nie tylko Chelsea, ale całej angielskiej piłki.

Był najlepszym menedżerem i trenerem jakiego miałem. Robił wszystko. Przybył do Chelsea i zrewolucjonizował cały klub. Przyjeżdżał do klubu jako pierwszy, na ósmą rano, i rozkładał pachołki treningowe. Razem z zawodnikami zawsze brał udział w treningach i nawet gdy padał deszcz on stał tam z nami i organizował sesje treningowe.

Sprowadził trzech młodych chłopaków, żeby podawali nam piłki, dlatego zawsze, gdy piłka gdzieś nam uciekała zaraz mieliśmy ją z powrotem. Jeżeli piłka leciała w bok, bo źle podał nam ją podczas ćwiczeń jeden z pomocników trenera, ten zatrzymywał trening i wpadał w szał na swojego pracownika.

Tak bardzo się na nich darł, że było to dla nich wręcz upokarzające, ale tak wysokie miał Jose standardy, których wymagał od wszystkich. Zawodnicy, trenerzy, sztab medyczny, wszyscy w klubie. Zajmował się wszystkim. Jego przywiązanie do każdego szczegółu było niesamowite – wspomina John Terry.

john terry jose mourinho

Jose Mourinho zaczął pracę przy Stamford Bridge latem 2004 roku. Już w swoim pierwszym sezonie zdobył mistrzostwo Anglii. John Terry wciąż pamięta pierwszą sesję treningową z nowym menedżerem.

Obrócił moje myślenie o piłce nożnej o 180 stopni. Podczas pierwszej sesji, a było to w przerwie między sezonami, kazał nam wyjąć piłki. Dla naszego pokolenia wyjęcie piłek w trakcie sesji treningowej podczas przygotowań do nowego sezonu było czyms niespotykanym.

Powiedział nam “Widzieliście kiedyś pianistę biegającego wokół pianina? Nie, pianista ćwicząc gra na pianinie.” Trzeba jednak przyznać, że przebiegliśmy chyba więcej z piłką, niż zwykle zrobilibyśmy to bez piłki! Psychologicznie zdobył na od razu.

Gdy po raz drugi objął Chelsea wyglądało to tak samo. Intensywność, jego obecność – czuło się to na każdym kroku. Gdy ktoś nie przykładał się do rozgrzewki lub kopał piłkę, gdy Jose mówił, natychmiast reagował: “Gdy mówię piłka leży na ziemi, a wy mnie słuchacie.” To on był szefem.


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
ŹRÓDŁOThe Independent
Poprzedni artykułZnamy kolejnego towarzyskiego rywala reprezentacji Polski
Następny artykułOezil, Sanchez, Ibrahimović – którzy zawodnicy z Premier League wkrótce mogą zmienić kluby?