Jerzy Dudek – Jeżeli Grzegorz Krychowiak nie gra w WBA, to nie wiem, gdzie miałby sobie poradzić

0

Sytuacja Grzegorza Krychowiaka w West Bromwich Albion staje się bardzo trudna. Reprezentant Polski stracił miejsce w pierwszym składzie i nic nie wskazuje, aby miał je szybko odzyskać. Rozczarowania z powodu takiego obrotu spraw nie ukrywa były bramkarz Biało-Czerwonych, Jerzy Dudek. 

Grzegorz Krychowiak do West Bromwich Albion został wypożyczony, aby regularnie grać – to miało mu pomóc w powrocie do reprezentacji Polski. Drugim celem było pokazać się z dobrej strony i zasłużenie na transfer do niezłej drużyny, bo drzwi do Paris Saint-Germain są już raczej dla niego zamknięte.

Reprezentant Polski na starcie zbierał pochwały za grę, ale jego drużyna nie wygrywała. W końcu, kiedy Krychowiak stracił miejsce w pierwszym składzie, to WBA zaczęło regularnie punktować. Sytuacja defensywnego pomocnika jest kiepska – w ostatnich czterech meczach rozegrał zaledwie sześć minut.

Sytuacji tej do końca nie potrafi zrozumieć Jerzy Dudek, który w wywiadzie dla “Przeglądu Sportowego” szuka przyczyn utraty miejsca w pierwszym składzie. Były bramkarz uważa, że wielkie pieniądze i wcześniejsze sukcesy mogą przeszkadzać Krychowiakowi w dobrej grze:

–  Jeżeli Krychowiak nie jest w stanie regularnie grać w West Bromwich Albion, to nie wiem, gdzie miałby sobie poradzić.  Nie chcę niczego sugerować, ale może wielkie pieniądze i sukcesy delikatnie przewróciły mu w głowie? Przecież on ma naprawdę duży talent. W Sevilli grał na najwyższym poziomie, zdobywał Ligi Europy, trafił do Paris Saint-Germain. To wyglądało na naprawdę fajnie rozwijającą się karierę.

Dudek dodał, że brak regularnej gry nie jest problemem tylko dla Krychowiaka, ale także dla selekcjonera reprezentacji Polski, Adama Nawałki, który, gdy sytuacja nie ulegnie zmianie, w kadrze będzie musiał szukać innego zawodnika grającego na tej pozycji:

– Sytuacja Grześka to bez wątpienia duży problem dla Adama Nawałki. Krychowiak nie buduje pewności siebie i nie ma rytmu meczowego. Wszyscy pamiętamy, jak przeciętnie grał, gdy przyjeżdżał na zgrupowania kadry za zasługi, gdy selekcjoner wyciągał do niego rękę. Jeśli on będzie przygotowany do mundialu tak jak był przygotowany do letnich meczów eliminacji mistrzostw świata, będzie to dla nas gigantyczny problem. W środku pola nie mamy innego defensywnego pomocnika, który mógłby grać na tak wysokim poziomie.

Dudek uważa, że jeśli Krychowiak nie odzyska miejsca w pierwszym składzie popularnych “The Baggies”, to powinien zastanowić się nad zmianą klubu jeszcze zimie. Były bramkarz Realu Madryt sugeruje mu powrót do Hiszpanii, bo własnie tam rozbłysnął jako świetny defensywny pomocnik:

– On musi jak najszybciej zacząć z powrotem grać, jednak jeśli w Anglii nie będzie mógł na to liczyć, powinien zmienić klub może jeszcze zimą. Nie wiem jednak, gdzie miałby sobie poradzić. Może jakąś opcją byłby powrót do Hiszpanii? Tam czuł się świetnie i odpowiadała mu gra w roli typowego przecinaka podającego do najbliższego zawodnika. Na pewno konieczne są szybkie ruchy, bo szkoda, aby zmarnował swoją karierę.


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
PRZEZPrzegląd Sportowy
Poprzedni artykułSelekcjoner reprezentacji Nigerii potwierdził. W marcu zagramy z nimi sparing
Następny artykułFantasy Premier League – podsumowanie 16 kolejki z ligą Gol.pl!