Jakub Świerczok rozpoczął strzelanie w barwach Łudogorca

0

Łudogorec Razgrad pokonał w meczu sparingowym Bałtikę Kaliningrad 3:1, a dwie bramki dla lidera ligi bułgarskiej zdobył Jakub Świerczok.

Gdy Jakub Świerczok przenosił się do lidera ligi bułgarskiej wiele osób uważało ten krok za bardzo ryzykowny. 25-letni napastnik świetnie radził sobie w barwach Zagłębia Lubin i wydawało się, ze jeśli utrzymałby taką formę, miałby szansę na powołanie na mistrzostwa świata do Rosji. Polak zdecydował się jednak na kolejny wyjazd na zachód, by tym razem udowodnić drzemiący w nim potencjał. Tuż po podpisaniu umowy z nowym klubem piłkarz nie ukrywał, że wierzy, że w Bułgarii powiedzie mu się zdecydowanie lepiej niż w Kaiserslautern. Pierwsze występy w barwach Łudogorca pokazują, że utalentowany snajper mógł podjąć dobrą decyzję.

W poniedziałek drużyna Jakuba Świerczoka i Jacka Góralskiego rozegrała mecz kontrolny z zespołem Bałtiki Kaliningrad i zwyciężyła w nim 3:1. Dwa razy na listę strzelców wpisał się właśnie reprezentant Polski. Obie bramki możecie zobaczyć na filmiku zamieszczonym powyżej – jakość nie powala, ale wystarczy trochę cierpliwości i skupienia, by dostrzec zachowanie Polaka w polu karnym rywali. Warto podkreślić, że były gracz Polonii Bytom pojawił się na murawie przy wyniki 1:0.

Czy według Was 25-latek sprawdzi się w Bułgarii i dobrymi występami w barwach Łudogorca wywalczy powołanie na mundial?


Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!

baner-fortuna-gol

Poprzedni artykułPuchar Anglii – poznaliśmy pary 1/8 finału
Następny artykuł#AleTypiara – czyli typuj z Kejsi 314