Jakub Świerczok chce przekonać do siebie Adama Nawałkę

0
Jakub Świerczok

Jakub Świerczok jest jednym z zawodników, którzy w listopadowych meczach towarzyskich (przeciwko Urugwajowi i Meksykowi) będzie miał okazję zadebiutować w reprezentacji Polski. Piłkarz Zagłębia Lubin zamierza wykorzystać swoją szansę.

Reprezentacja Polski w najbliższych dniach rozegra dwa spotkania towarzyskie – 10 listopada piłkarze Adama Nawałki zagrają z Urugwajem, a trzy dni później na drodze Biało-czerwonych staną Meksykanie. Selekcjoner w tych spotkaniach będzie miał okazję sprawdzić nowe ustawienie, a także dać szansę zawodnikom, którzy w reprezentacji grają rzadko, albo jeszcze nie mieli okazji w niej zadebiutować.

Jednym z takich zawodników jest Jakub Świerczok. Polak w ubiegłym sezonie błyszczał w GKS-ie Tychy, dzięki czemu zapracował sobie na transfer do Zagłębia Lubin. Napastnik także w LOTTO Ekstraklasie potwierdza swoją klasę – w 15. występach zdobył 10 goli. To nie umknęło uwadze Nawałki. Świerczok przyznał, że o powołaniu do kadry dowiedział się kilka dni wcześniej niż oficjalnie zaprezentowano kadrę:

– Trener Nawałka zadzwonił do mnie w czwartek wieczorem i mi powiedział. Jasne, że się ucieszyłem, bo dla każdego piłkarza powołanie do reprezentacji to duże wyróżnienie.

24-latek przyznał, że nie ma parcia na szkło, aby koniecznie zadebiutować w reprezentacji. Jego celem jest jak najlepsze pokazanie się na treningach kadry:

– Nie myślę o tym. Jadę na zgrupowanie z zamiarem pokazania się z jak najlepszej strony. Cieszę się, bo będę miał okazję potrenować z Robertem Lewandowskim, który jest w tej chwili jednym z najlepszych, jeżeli nie najlepszym napastnikiem na świecie. Liczę, że się czegoś od niego nauczę.

Powołanie do kadry oznacza, że Świerczok dołącza do grona napastników, którzy będą walczyć o wyjazd na przyszłoroczne mistrzostwa świata w Rosji. Piłkarz Zagłębia Lubin nie zastanawiał się nad swoimi szansami:

– Nie zastanawiałem się nad tym, bo skupiam się tylko na swojej pracy. Będę chciał w każdym meczu pokazywać się z jak najlepszej strony, a co z tego wyniknie, zobaczymy. Tylko dobrą grą i strzelonymi bramkami mogę do siebie przekonać trenera Nawałkę.

Reprezentacja Polski w spotkaniu z Urugwajem ma zagrać w nowym ustawieniu. Bukmacher Fortuna uważa naszych rodaków za faworytów i oferuje na ich wygraną kurs @ 2.20.


BONUS 100% OD PIERWSZEJ WPŁATY DO 600 ZŁOTYCH

Forbet

  1. Już teraz załóżcie konto na platformie ForBET korzystając z naszego linka.
  2. Odbierzcie bonus 100% od pierwszej wpłaty do 600 PLN.
  3. Więcej informacji na temat oferty ForBET znajdziecie TUTAJ
Poprzedni artykułRaheem Sterling staje się coraz lepszy pod okiem Pepa Guardioli
Następny artykułFabio Cannavaro żegna się z Tianjin Quanjian, czas na nowe wyzwanie