Jakub Błaszczykowski – Mieliśmy jasno określony plan na ten mecz

0

Jakub Błaszczykowski w czwartek przeciwko Armenii rozegrał fantastyczne zawody. Piłkarz VfL Wolfsburg był jednym z najjaśniejszych ogniw reprezentacji Polski, która pokonała rywali 6:1. Popularny “Kuba” na pomeczowej konferencji prasowej powiedział, że drużyna wykonała plan na to spotkanie.

Asysta, bramka i wiele świetnych akcji – to bilans Jakuba Błaszczykowskiego z meczu przeciwko Armenii. Pomocnik rozegrał wyśmienite zawody, podobnie jak cała drużyna. Reprezentant Polski przyznał, że wraz z kolegami z kadry mieli określony plan, który zaczęli realizować od pierwszych minut:

– Mieliśmy jasno określony plan na ten mecz, który konsekwentnie realizowaliśmy od pierwszej sekundy. To przyniosło spodziewane efekty w postaci bramek. Zagraliśmy naprawdę dobre spotkanie. Poza pięcioma-dziesięcioma minutami w pierwszej połowie, gdy nieco oddaliśmy rywalowi pole, zagraliśmy znakomicie. Z drugiej strony, nie ma co się nad tym zastanawiać, bo graliśmy dziś z niezbyt dobrze dysponowanym przeciwnikiem. To, co stało się dziś, jest już jednak nieważne. Wykonaliśmy swoją robotę, zgarnęliśmy trzy punkty i koncentrujemy się już na kolejnym meczu.

Błaszczykowski jest zadowolony z faktu, iż wpisał się na listę strzelców, jednak jego priorytetem są trzy punkty i wygrana reprezentacji:

– Byliśmy dziś bardzo dobrze zorganizowani taktycznie, każdy z nas doskonale trzymał pozycję. Założyliśmy sobie, że musimy grać szeroko. Było to spowodowane świadomością, że nasi rywale zagrają piątką w defensywie i będzie bardzo trudno przedrzeć się środkiem. Grając szeroko, mieliśmy sporo miejsca między bocznymi obrońcami i mogliśmy zagrywać piłkę za ich plecy. Tak właśnie padła bramka otwierająca wynik spotkania. Dla mnie każdy gol strzelony w reprezentacji to ogromne wyróżnienie. Bardzo się cieszę, że trafiłem, ale najważniejsze jest zwycięstwo i trzy punkty dopisane do naszego konta.

Reprezentacja Polski w niedziele rozegra ostatni mecz w eliminacjach do mistrzostw świata w Rosji. Biało-czerwoni w Warszawie podejmą Czarnogórców. Bukmacher forBET na wygraną Polaków oferuje kurs @ 1.41.

Poprzedni artykułRobert Lewandowski – Pokazaliśmy, że najtrudniejsze chwile już za nami