Jakub Błaszczykowski – Każda porażka czegoś uczy

0

Jakub Błaszczykowski był jednym z niewielu doświadczonych graczy, którzy zagrali w poniedziałkowym meczu reprezentacji Polski przeciwko Meksykowi. Popularny “Kuba” na boisku pojawił się w drugiej połowie, ale nie był w stanie zmienić oblicza tego spotkania.

Reprezentacja Polski rozegrała niezłe zawody, ale skład, który był oparty na debiutantach oraz zawodnikach stawiających pierwsze kroki w kadrze narodowej nie był w stanie znaleźć sposobu na Meksyk, który wygrał z naszą drużyną 1:0. Na boisku w 76. minucie pojawił się Jakub Błaszczykowski. Piłkarz VfL Wolfsburg przeprowadził kilka udanych akcji, ale nie przyniosły one sytuacji bramkowej.

Błaszczykowski po meczu rozmawiał z dziennikarzami i wprost przyznał, że spotkanie z Meksykiem służyło temu, aby zyskać materiał szkoleniowy do analizy:

– Przed spotkaniem doskonale zdawaliśmy sobie sprawę, że Meksyk jest bardzo dobrą drużyną i nasi rywale udowodnili to w czasie gry. Stworzyliśmy sobie kilka sytuacji w pierwszej połowie, lecz nie zdołaliśmy ich wykorzystać. Każda porażka czegoś uczy, zyskaliśmy materiał do analizy, z którego musimy wyciągnąć właściwe wnioski.

Skrzydłowy uważa, że nie powinniśmy się skupiać na tej porażce, a raczej cieszyć tym, jaki ten rok był w wykonaniu naszej reprezentacji:

– Mimo porażki w ostatnim meczu uważam, że ten rok w naszym wykonaniu był udany i możemy się z niego cieszyć. W spotkaniu z Meksykiem chcieliśmy zaskoczyć naszego rywala, lecz się nie udało. Jesteśmy jednak spokojni, trener ma spore doświadczenie i na pewno także z tego meczu wyciągnie wnioski, które pozwolą nam być jeszcze lepszymi w przyszłości.


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułAdam Nawałka – Kompletnie mnie nie martwi brak gola
Następny artykułGianluigi Buffon zakończył karierę reprezentacyjną