Jakub Błaszczykowski chwalony przez trenera

0

Jakub Błaszczykowski w sobotnim meczu Bundesligi, w którym VfL Wolfsburg zremisował z Bayerem Leverkusen wpisał się na listę strzelców. Dla reprezentanta Polski to pierwszy gol w tych rozgrywkach od prawie czterech lat! Popularny “Kuba” po spotkaniu zebrał pozytywne opinie od trenera Martina Schmidta.

VfL Wolfsburg w ósmej kolejce Bundesligi zremisował z Bayerem Leverkusen 2:2. Duży wkład w ten remis miał Jakub Błaszczykowski. Reprezentant Polski wyszedł na boisko w pierwszym składzie “Wilków” i zdobył bramkę na wagę zdobyczy punktowej.

Coraz to lepszą dyspozycję skrzydłowego zauważył jego trener Martin Schmidt. 50-latek docenił także Polaka i zdradził, że w jego zespole pełni on dużą rolę:

– Kuba to dla nas bardzo ważny zawodnik. Przede wszystkim ze względu na doświadczenie, jakie posiada. Nie jest już może tak szybki, jak był kiedyś, ale to ogromnie doświadczony piłkarz.

Schmidt nie ukrywa zadowolenia z faktu, że ma w drużynie takiego zawodnika jak Błaszczykowski:

– W trakcie gry widać, że myśli. To niezwykle mądry zawodnik i między innymi dlatego też w tym meczu zagrał od pierwszej minuty. Wiedzieliśmy, że wrócił z przerwy na mecze reprezentacji, gdzie rozegrał dwa spotkania po 90 minut i jest zmęczony, ale potrzebowaliśmy go w tym meczu. Jego występ i zdobyta przez niego bramka potwierdziły jedynie, jak istotną częścią jest naszego zespołu. Miło mieć w drużynie zawodników jego pokroju. Takich, którzy nie tylko na boisku mają głos, ale także w szatni. Piłkarzy o takiej mentalności potrzebujemy.

31-latek w tym sezonie Bundesligi wystąpił w czterech meczach, a bramka zdobyta przeciwko Bayerowi Leverkusen to jego jedyny gol w tej kampanii. VfL Wolfsburg o kolejne punkty w Bundeslidze powalczy w meczu z Hoffenheim. Według Fortuny faworytem tego meczu jest drużyna “Wilków”, na których kurs wynosi @ 2.55.

1. Już teraz załóżcie konto na platformie ForBET korzystając z naszego linka.