Jacek Góralski zmienił klub i zmierza na podbój Bułgarii

0

Jacek Góralski po dwóch latach gry dla Jagiellonii Białystok zdecydował się na spróbowanie sił poza granicami Polski. Defensywny pomocnik został zawodnikiem Ludogorca Razgrad, z którym podpisał trzyletni kontrakt.

O tym, że Ludogorec Razgrad jest zainteresowany pozyskaniem Jacka Góralskiego, informowaliśmy kilka dni temu. Reprezentant Polski zagraniczne oferty miał już w ubiegłym sezonie, ale wtedy nie zdecydował się na przeprowadzkę do Turcji. Tym razem było inaczej i defensywny pomocnik podpisał kontrakt z nowym klubem.

Góralski w weekend poleciał do Bułgarii na testy medyczne, które zakończyły się pomyślnie. We wtorkowy poranek poinformowano, że 24-latek oficjalnie został zawodnikiem mistrza Bułgarii Ludogorca Razgrad. Były zawodnik Jagiellonii Białystok podpisał trzyletnią umowę, która będzie obowiązywać do 30 czerwca 2020 roku. Klub z Podlasia na tej transakcji zarobi 1,5 miliona euro.

Pomocnik w wywiadzie udzielonym “Przeglądowi Sportowemu” podziękował Jagiellonii za udane dwa sezony:

– Spędziłem w Białymstoku dwa świetne lata. Kibicom dziękuję za wsparcie, które mi dawali. Prezes Cezary Kulesza nie robił kłopotów w kwestii transferu, za co jestem mu wdzięczny.

Góralski zawodnikiem Jagiellonii został w 2015 roku, kiedy to za 75 tysięcy euro przeniósł się z Wisły Płock. Defensywny pomocnik wcześniej bronił barw takich klubów jak: Błękitni Gabin, Victoria Koronowo czy Zawisza Bydgoszcz. Góralski w 2016 roku zadebiutował w reprezentacji Polski prowadzonej przez Adama Nawałkę.

Poprzedni artykułSimon Kjaer nowym obrońcą Sevilli
Następny artykułPepe, Suarez i spółka. Oto najbardziej kontrowersyjni piłkarze