Jacek Góralski czeka na swoją szansę. “Przyjechałem z myślą, że trener zechce mi się przyjrzeć”

0

Jacek Góralski regularnie jest powoływany do reprezentacji Polski, jednak jak dotychczas było mu dane zagrać wyłącznie w jednym meczu towarzyskim. Pomocnik liczy na to, że selekcjoner Adam Nawałka da mu się pokazać w spotkaniach przeciwko Urugwajowi i Meksykowi.

Reprezentacja Polski w piątek na Stadionie Narodowym w Warszawie zmierzy się z Urugwajem – dla Adama Nawałki będzie to okazja sprawdzić, aby sprawdzić nowy graczy, a także dać szansę tym, którzy na boisku pojawiali się rzadziej. Jednym z nich jest Jacek Góralski – wszystko wskazuje, że 25-latek w piątek na murawie zamelduje się od pierwszej minuty. Sam liczy na swoją okazję:

– Już z Czarnogórą mogłem wejść na boisko, ale w końcu nie było okazji. Teraz przyjechałem z myślą, że trener zechce mi się przyjrzeć.

Góralski zdradził, że pierwsze zgrupowanie nie było dla niego łatwe, bowiem nie znał zawodników. Na szczęście z pomocą przyszedł mu Robert Lewandowski, który “wprowadził” go do reprezentacji:

– No, może poza Sławkiem Peszką, który kiedyś pojechał z nami na obóz w Wiśle Płock, gdy nie mógł znaleźć klubu. W pokoju zamieszkałem z Damianem Dąbrowskim, podobnie jak ja żółtodziobem w kadrze. Nie czułem się stremowany, zresztą powtarzałem sobie, że nie mam nic do stracenia. Robert Lewandowski szybko się mną zainteresował, pytał, co słychać w Jagiellonii. Jako kapitan dbał o to, żebym od pierwszego dnia czuł się dobrze.

Defensywny pomocnik od sierpnia jest zawodnikiem Łudogorca Razgrad. 25-latek nie narzeka na warunki panujące w Bułgarii i zapewnia, że piłkarz jest tam stawiany na pierwszym miejscu:

– Nie pojechałem tam zwiedzać, tylko grać. A jak już chcę coś zobaczyć, to godzinę zajmuje mi droga do Warny, a dwie godziny do Bukaresztu. W klubie mamy zapewnione wszystko, czego nam potrzeba. Piłkarz jest tam na pierwszym miejscu, robi się wiele, żebyśmy czuli się dobrze i to pierwsza różnica, jaka mi przychodzi do głowy, gdy mam porównać grę w Polsce i w Bułgarii. W ośrodku treningowym jest siedem boisk, siłownia i odnowa biologiczna. Każdy, kto myśli, że źle zrobiłem wyjeżdżając do Razgradu, niech puknie się w głowę.

Góralski w piątek ma zanotować drugi występ w reprezentacji Polski. U bukmachera Fortuna kurs na wygraną Biało-czerwonych wynosi @ 2.20.


 BONUS 100% OD PIERWSZEJ WPŁATY DO 600 ZŁOTYCH

Forbet

  1. Już teraz załóżcie konto na platformie ForBET korzystając z naszego linka.
  2. Odbierzcie bonus 100% od pierwszej wpłaty do 600 PLN.
  3. Więcej informacji na temat oferty ForBET znajdziecie TUTAJ.
PRZEZPrzegląd Sportowy
Poprzedni artykułLeonardo Bonucci pewny awansu Włoch na MŚ. “Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której nie pojedziemy do Rosji”
Następny artykułRobert Lewandowski nie zagra z Urugwajem i Meksykiem!