Jacek Bednarz dyrektorem sportowym Piasta Gliwice

0

Piast Gliwice sięgnął po kolejną osobę z dużym doświadczeniem na krajowym podwórku. Nowym dyrektorem sportowym tego klubu został Jacek Bednarz, który wcześniej tę funkcję pełnił w Wiśle Kraków, a ostatnio zasiadał w zarządzie Ekstraklasa SA.

Nie ma wątpliwości co do tego, że Piast Gliwice w aktualnym sezonie LOTTO Ekstraklasy zawodzi. Popularne “Piastunki” po 13. kolejkach zajmują przedostatnie miejsce w tabeli, a po raz ostatni smaku zwycięstwa zaznały pod koniec sierpnia, kiedy to w Białymstoku nieoczekiwanie wygrały z Jagiellonią 1:0.

W trakcie tego sezonu doszło już do zmiany na stanowisku szkoleniowca Piasta – po kilku kolejkach miejsce Dariusza Wdowczyka zajął Waldemar Fornalik, który jeszcze nie zdołał znaleźć przepisu na wydobycie drużyny z kryzysu. Włodarze klubu z Górnego Śląska postanowili dokonać kolejnej zmiany, która w większym, bądź mniejszym stopniu, ma się przyczynić do poprawy wyników.

Tym razem zatrudniono nowego dyrektora sportowego, którym będzie posiadający doświadczenie w tej pracy – Jacek Bednarz. Były reprezentant Polski pełnił tę funkcję w Legii Warszawa czy w Wiśle Kraków. Później był prokurentem w Ruchu Chorzów. Ostatnio zasiadał on w zarządzie Ekstraklasa SA, z którego został odwołany dziewiątego października.

Nowy dyrektor sportowy Piasta Gliwice udzielił już pierwszego wywiadu. Bednarz zdradził, co będzie należało do jego obowiązków:

– W Gliwicach powstaje bardzo ciekawa grupa ludzi, która jako zespół może dużo osiągnąć. Mam na myśli prezesa, pierwszego trenera i sztab szkoleniowy. Kluczowe jest to, że wszyscy wymienieni oraz ja widzimy potencjał w tej drużynie, która może grać dużo lepiej i może osiągać lepsze wyniki. Moją rolą będzie stymulowanie tego procesu.

Piast Gliwice o przerwanie serii siedmiu meczów z rzędu bez zwycięstwa powalczy 28 października. Zadanie jest trudne, bowiem przeciwnikami drużyny prowadzonej przez Fornalika będzie będąca ostatnio na fali Wisła Płock. Bukmacher Fortuna na popularne “Piastunki” oferuje kurs @ 2.35.


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułCristiano Ronaldo z nagrodą FIFA The Best!
Następny artykułFantasy Premier League – podsumowanie 9 kolejki z ligą Gol.pl!