Ivan Djurdjević

Po pięciu latach przygotowań do tej roli, Ivan Djurdjević w końcu doczekał się na objęcie stanowiska trenera Lecha Poznań. Serb podpisał z “Kolejorzem” umowę, która będzie obowiązywać przez dwa lata.

41-letni Serb do Poznania trafił w sezonie 2007/08 i przez sześć lat reprezentował barwy Lecha. W tym czasie defensywny pomocnik rozegrał 140 spotkań, podczas których zdobył 6 bramek i zanotował 11 asyst, a gdy zawiesił buty na kołku, rozpoczął pracę szkoleniową w klubowej akademii. Ivan Djurdjević przygotowywał się do roli pierwszego trenera Lecha nie tylko prowadząc zespół rezerw, ale także odbywając kilka zagranicznych stażów – między innymi w Atletico Madryt czy Sportingu Lizbona.

– Czułem, że rozpocznę prace w trudnym momencie i przygotowałem się na to. Nie tylko świetnie znam klub, dziś mogę powiedzieć, że jestem stąd. Stąd jest moja żona, tu żyją moje dzieci. To dla mnie wielka odpowiedzialność. Nie jeden raz mówiłem, że wiem jak ważny dla tego regionu jest Lech. Jego koszulka nie ważny 20 gram, a 20 kilogramów. To wielki klub, który zasługuje na to, by wskoczyć za niego w ogień. I ja to zrobię.

Przypomnijmy, że po zwolnieniu Nenadja Bjelicy włodarze Lecha poszukiwali jego następcy. Jednym z kandydatów na to stanowisko był Jerzy Brzęczek,ale ostatecznie stanęło na charyzmatycznym Serbie, który rozpocznie pracę po ostatnim meczu tego sezonu. Ivan Djurdjević nie tylko zdołał zebrać odpowiednie doświadczenie do przejęcia pierwszej drużyny Lecha, ale także jest trenerem, jakiego kibice “Kolejorza” sobie życzyli. Przy Bułgarskiej potrzebna jest twarda ręka, a u 41-latka na pewno jej nie zabraknie.


W ostatniej kolejce tego sezonu “Kolejorz” podejmie przed własną publicznością Legię Warszawa i postara się pozbawić ją mistrzostwa Polski. Bukmacher LvBet wycenia wygraną gospodarzy na 3,05, remis na 3,00, a kurs na zwycięstwo “Wojskowych” to 2,45.

Odbierz 20 PLN bez depozytu!

LvBet bonus 20 zł