Igor Angulo na dłużej w Górniku Zabrze

0
igor-angulo

Na osłodę niedzielnej porażki z Zagłębiem Lubin (2:3), poniedziałek przyniósł kibicom Górnika Zabrze świetną wiadomość. Na przedłużenie kontraktu z klubem zdecydował się najlepszy obecnie snajper zarówno zabrzan, jak i całej LOTTO Ekstraklasy – Igor Angulo.

W poniedziałek o godzinie 15. w siedzibie Górnika Zabrze, Igor Angulo złożył podpis pod nowym kontraktem z beniaminkiem LOTTO Ekstraklasy. Wedle parafowanego dziś porozumienia urodzony w Bilbao napastnik, zostanie w ekipie 14-krotnego mistrza Polski do końca czerwca 2020 roku. Oznacza to, że w momencie jego wygaśnięcia będzie miał 36 lat.

– Mam nadzieję że to dobra wiadomość dla nas wszystkich. Będę kontynuował grę w Górniku do czerwca 2020 roku. To była prosta sprawa. Chciałem tutaj zostać, klub również chciał przedłużyć umowę. To co dotychczas tutaj przeżyłam było niesamowite i cudowne. Od samego początku moja jak i dyspozycja całego zespołu była dobra i cały czas rośnie. Byliśmy, jesteśmy w czołówce i mam nadzieję że wszystko dobrze układać aż do samego 2020 roku. Co przekonało mnie do kontynuowania kariery w Zabrzu? Wszystko! Stadion, kibice, trenerzy, koledzy z drużyny. Spędziłem tu wspaniały czas. Indywidualne cele nie są istotne. Zawsze myślę o drużynie, chcę abyśmy byli tak wysoko, jak to tylko możliwe – powiedział po podpisaniu kontraktu Igor Angulo.

Zadowolenia z parafowania nowej umowy przez hiszpańskiego napastnika nie ukrywał prezes zabrzan, Bartosz Sarnowski.

– Uznaliśmy, że nie ma na co czekać. Rok temu szukaliśmy napastnika, który pomoże Górnikowi wrócić do ligi. Znaleźliśmy Igora. Jego dorobek w ciągu minionych dwunastu miesięcy przeszedł chyba wszelkie oczekiwania. On chce u nas grać, my też chcieliśmy, my z nami został. Stąd dzisiejsze porozumienie. To ważny dzień dla całego klubu, bo pokazuje, że chcemy się rozwijać i zależy nam na rozwoju drużyny. Ona jest najważniejsza, ale istotne są też indywidualności, które w ważnych momentach decydują o wyniku – podsumował  prezes Górnika, Bartosz Sarnowski.

Przypomnijmy. Igor Angulo trafił do Górnika ponad rok temu, w sierpniu 2016 roku. Hiszpan zagrał 32 meczach Nice 1. ligi i zdobył 17 bramek. Dzięki tym trafieniom zabrzanie awansowali do LOTTO Ekstraklasy, a sam napastnik zgarnął koronę koronę króla strzelców.

Swoją świetną passę strzelecką kontynuuje w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. W jedenastu meczach Ekstraklasy zaliczył już 12 trafień i jest liderem klasyfikacji strzelców. Już w tym momencie Angulo jest najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii Górnika Zabrze.


BONUS 100% OD PIERWSZEJ WPŁATY DO 600 ZŁOTYCH

Forbet

  1. Już teraz załóżcie konto na platformie ForBET korzystając z naszego linka.
  2. Odbierzcie bonus 100% od pierwszej wpłaty do 600 PLN.
  3. Więcej informacji na temat oferty ForBET znajdziecie TUTAJ
Poprzedni artykuł#AleTypiara – czyli typuj z Kejsi 246
Następny artykułPremier League – remis West Bromwich Albion, “asysta” Krychowiaka