Ignazio Abate zastanawiał się nad zakończeniem kariery

0

Ignazio Abate w jednej z wypowiedzi dla “Football Italia” przyznał, że w jego głowie kotłowały się różne myśli. Między innymi ta o zakończeniu piłkarskiej kariery. Powodem tego była kontuzja oka, której zawodnik AC Milan nabawił się na początku tego roku.

Ignazio Abate jest jednym z zawodników, którzy aktualnie posiadają najdłuższy staż w drużynie z San Siro. 30-latek przeszedł przez wszystkie szczeble juniorskie w akademii AC Milan. Następnie jednak nie znalazł miejsca w pierwszym zespole i musiał szukać szansy w mniej renomowanych klubach.

Prawy obrońca po czterech latach tułaczki (2004-2008) po wypożyczeniach został sprzedany do Torino. Abate tylko rok spędził w Turynie, bowiem włodarze AC Milan uderzyli się w pierś i postanowili go ponownie mieć u siebie. Było to świetne rozwiązanie, bowiem 30-latek od wielu lat podnosi poziom sportowy klubu.

Reprezentant Włoch w jednym z wywiadów przyznał, że ostatnie miesiące nie były dla niego najłatwiejsze. Wszystko ze względu na kontuzję oka, której zawodnik nabawił się na początku tego roku w meczu przeciwko Sassuolo. Abate zdradził, że zastanawiał się nawet nad zakończeniem przygody z futbolem:

– Trudno mi wracać do tamtych chwil. Nie zaprzeczę, że miałem takie myśli, iż chciałem się poddać i nie wracać do gry. Zamiast tego wróciłem do gry, a z okiem jest coraz lepiej. Z tego miejsca chciałbym podziękować personelowi medycznemu – temu poprzedniemu i obecnemu.

Abate wrócił do gry od początku sezonu 2017/2018 – jak dotychczas udało mu się rozegrać sześć spotkań, w których zanotował jedną asystę.

________________________________________________________________________

BONUS 100% OD PIERWSZEJ WPŁATY DO 600 ZŁOTYCH

Forbet

  1. Już teraz załóżcie konto na platformie ForBET korzystając z naszego linka.
  2. Odbierzcie bonus 100% od pierwszej wpłaty do 600 PLN.
  3. Więcej informacji na temat oferty ForBET znajdziecie TUTAJ.
Poprzedni artykułPhil Neville – Rashford jest na poziomie Mbappe i Dembele
Następny artykułMauricio Pochettino – Harry Kane jest jednym z najlepszych napastników na świecie