Huub Stevens – Panika niczego nie zmieni

0

Huub Stevens pozytywnie wypowiedział się na temat ostatnio krytykowanego Petera Bosza. Były trener stoi w obronie swojego rodaka i uważa, ze trzeba mu dać czas, a przyniesie to wyczekiwany efekt. Dodatkowo 63-latek uważa, że zwolnienie holenderskiego szkoleniowca byłoby niemądre.

Jeśli ktoś w przeszłości z sukcesami prowadził takie kluby Bundesligi jak HSV Hamburg, Schalke 04 Gelsenkirchen czy FC Koeln, to bez wątpienia ta osoba ma pojęcie o piłce nożnej. Kimś takim jest Huub Stevens, który po wielu latach ciężkiej pracy trenerskiej, od 30 czerwca przebywa na zasłużonym urlopie (jego ostatnim pracodawcą był Roda Kerkrade, w której pełnił funkcję drugiego trenera). 63-latek teraz pełni funkcję eksperta i bardzo często wypowiada się na temat niemieckiego futbolu. W ostatnim wywiadzie udzielonym portalowi “Sport1.de” wziął pod lupę swojego rodaka, Petera Bosza, a także jego sytuację w Borussii Dortmund.

Klub z Zagłębia Ruhry tegoroczne rozgrywki zaczął fantastycznie, dzięki czemu przez kilka kolejek zajmował pozycję na szczycie niemieckiej Bundesligi. Nagle jednak zespół wpadł w dołek, z którego nie potrafi wyjść do teraz. Podopieczni Bosza w ostatnich 10 meczach wygrali zaledwie dwa spotkania, z czego jedno w Pucharze Niemiec z występującym w trzeciej lidze 1. FC Magdeburg.

Jeszcze gorzej sytuacja wygląda w Bundeslidze, w której Borussia Dortmund w ostatnich pięciu spotkaniach zdobyła zaledwie jeden punkt. To spowodowało, że w Dortumundzie już nikt nie pamięta o pozycji lidera w tabeli. Popularni “Borusse” aktualnie plasują się na piątym miejscu i do derbowego starcia z Schalke 04 przystępują z bojaźliwością.

W mediach, szczególnie niemieckich, mówi się, że potencjalna porażka Borussii z Schalke może kosztować Bosza utratę posady. Tymczasem Stevens uważa, że byłoby to błędne posunięcie. 63-latek wierzy w warsztat swojego rodaka i wkrótce zacznie on przynosić efekty:

– Mówiłem wielokrotnie, że gra, która preferuje Bosz jest niebezpieczna. Ma on jednak pojęcie o futbolu, który realizuje i próbuje go wdrożyć. Myślę, że nie byłoby to mądre, gdyby zwolniono Bosza po porażce z Schalke.

Stevens nie uważa, aby kryzys, w którym znalazła się Borussia Dortmund, spowodowałby, że zwolniony by Bosza. Dodatkowo nie widzi kandydata, który mógłby go zastąpić:

– Ludzie zarządzający klubem rozmawiali z Boszem latem i wiedzieli, w jaki sposób grają jego zespoły i jaki ma pomysł na grę. Drużyna rozpoczęła sezon super dobrze i byłoby dziwne, gdyby tylko dlatego, że pojawiły się nagłe problemy, klub zatrudniłby nowego trenera. Pytanie tyko kto miałby nim zostać?

Bosz jest krytykowany za filozofię, którą wyznaje, mówi się, że brakuje w niej innowacyjności. Nie zgadza się z tym Stevens, który zachęca do zaufania Holendrowi i sądzi, że zacznie on odnosić dobre wyniki:

– Ludzie zarządzający klubem rozmawiali z Boszem latem i wiedzieli, w jaki sposób grają jego zespoły i jaki ma pomysł na grę. Drużyna rozpoczęła sezon super dobrze i byłoby dziwne, gdyby tylko dlatego, że pojawiły się nagłe problemy, klub zatrudniłby nowego trenera. Pytanie tyko kto miałby nim zostać?

63-latek zachęca także działaczy popularnych “Borusse” do nie podejmowania pochopnych decyzji, a ci, którzy byli za jego zatrudnieniem, powinni go wspierać:

–  Ludzie, którzy latem pozytywnie zareagowali na pomysły Bosza, powinni teraz stać za nim. Wiedzieli kogo zatrudniają. Panika teraz niczego nie zmieni.

Derby Zagłębia Ruhry odbędą się już w sobotę na Signal Iduna Park. Bukmacher Fortuna w tym spotkaniu faworyzuje będącą w kryzysie Borussię Dortmund. Kurs na ich wygraną wynosi zaledwie @ 1.78.


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułKamil Jóźwiak mógł przejść do Legii Warszawa? “Nie byłem zainteresowany”
Następny artykułBolesny upadek Garetha Bale’a