Guilherme nie przedłuży kontraktu z Legią Warszawa

0
Legia Warszawa

Guilherme poinformował Legię, że nie przedłuży wygasającego z końcem grudnia kontraktu i przestanie być zawodnikiem tego klubu – taki komunikat możemy przeczytać na oficjalnej stronie internetowej mistrza Polski legia.com.

Mówiło się o tym od dawna, ale dzisiaj zostało to oficjalnie potwierdzone. Jeden z najlepszych piłkarzy Legii i ulubieniec trybun wraz z końcem roku zakończy swoją przygodę ze stołecznym klubem. Przygodę, która trwała niemal cztery lata. Brazylijczyk do Polski trafił na początku 2014 roku, a swój pierwszy mecz rozegrał 14 lutego. W barwach Wojskowych wystąpił w sumie w 147 meczach, podczas których zdobył 19 bramek i zaliczył 23 asysty. Wywalczył z klubem trzy mistrzostwa kraju oraz jedno wicemistrzostwo. Dorzucił do tego dwa Puchary Polski.

W ciągu kilku ostatnich miesięcy podjęliśmy wiele działań i w naszym przekonaniu zrobiliśmy wszystko, aby doprowadzić do przedłużenia kontraktu z Guilherme, którego bardzo cenimy. Szanujemy jednocześnie jego decyzję i rozumiemy, że ma oferty, które na obecnym etapie kariery, z różnych względów, może traktować jako życiową szansę – powiedział dyrektor techniczny klubu Ivan Kepcija.

Do Legii Guilherme został sprowadzony za 220 tysięcy euro z brazylijskiego klubu Ole Brasil. Podczas swojej kariery przy Łazienkowskiej 3 wiele razy ściągał na siebie uwagę zagranicznych skautów. Wypełnił jednak swój kontrakt do końca.

Włodarze Legii do końca liczyli na zatrzymanie zawodnika. Mówi się, że chcieli mu zaproponować nawet pół miliona euro pensji rocznie. Argumentem za pozostaniem w Warszawie miał być fakt, że pomocnik w lutym zostanie ojcem. Jednak prawdopodobnie agenci piłkarza namówili go do zmiany otoczenia. Zawodnik ma ponoć wiele ofert z Turcji i Włoch.

Doceniamy to, co Gui zrobił dla Legii, jego pasję i zaangażowanie, które prezentował jako legionista. Będzie nam go oczywiście brakowało, ale chcemy wyraźnie podkreślić, że odejście Gui nie wpłynie w żaden sposób na nasze sportowe cele, które będziemy konsekwentnie realizować – mówił Kepcija.

Gui w koszulce Legii będzie miał okazję zagrać jeszcze w trzech meczach – z Bruk-Betem Termaliką (9 grudnia w Warszawie), Piastem (12 grudnia w Gliwicach) i Wisłą Płock (16 grudnia) przy Łazienkowskiej.

Warszawski klub już jutro zagra z Bruk-Betem. Zakłady bukmacherskie Fortuna za faworyta tego spotkania uważają Legię. Kurs na zwycięstwo Wojskowych wynosi 1,56, gdy ten na Słoniki 6,40. Każda złotówka postawiona na remis zostanie pomnożona przez 4,00.


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułCristiano Ronaldo i jego nieprawdopodobne statystyki
Następny artykuł#AleTypiara – czyli typuj z Kejsi 279