Górnik Łęczna będzie grał domowe mecze w Łęcznej

0

Zakończył się eksperyment, w ramach którego Górnik Łęczna domowe mecze rozgrywał na Arenie Lublin. Zarząd klubu zdecydował o powrocie na stadion przy al. Jana Pawła II 13.

Odkąd tylko pojawiła się propozycja, aby Górnik Łęczna swoje mecze rozgrywał w Lublinie, natychmiast spowodowało to wiele kontrowersji. Niezadowoleni byli kibice z Łęcznej, a także sympatycy Motoru Lublin. Ówczesny prezes Górnika, Artur Kapelko, zapewniał jednak, że taka decyzja jest spowodowana korzyściami finansowymi.

Kilkanaście dni temu nowym sternikiem Górnika Łęczna został Veljko Nikitović i natychmiast doszło do kilku stanowczych zmian. Były piłkarz wraz ze swoimi współpracownikami postanowił wrócić do korzeni. “Duma Lubelszczyzny” po spadku z LOTTO Ekstraklasy ponownie będzie rozgrywać domowe spotkania na stadionie przy al. Jana Pawła II 13. Poinformowano o tym za sprawą oficjalnego komunikatu:

– Górnik wraca do domu! Pierwszy zespół Górnika Łęczna będzie rozgrywał swoje mecze w roli gospodarza na stadionie GKS Górnik Łęczna przy al. Jana Pawła II 13 w Łęcznej. Dla każdego człowieka dom jest niezwykłym miejscem. Piłka nożna cieszy się dużym zainteresowaniem kibiców i wymaga dużego zaangażowania sponsorów. Wierzymy, że nasz dom będzie dobrym miejscem spotkania dla jednych i drugich. Liczymy, że decyzja spotka się z dużym zrozumieniem wszystkich kibiców i sympatyków Górnika z całego województwa. Za parę dni ruszają rozgrywki Nice 1 ligi. Liczymy także na waszą obecność na trybunach. Zapraszamy mieszkańców Łęcznej i okolic oraz całego województwa lubelskiego na mecze Górnika do Łęcznej!

Powrót Górnika do Łęcznej będzie miał miejsce piątego sierpnia. Wtedy dojdzie do spotkania Nice I Ligi, w którym gospodarze zmierzą się z drużyną Zagłębia Sosnowiec.

Poprzedni artykułManchester City zmiażdżył Real Madryt 4:1
Następny artykułThomas Lemar i Fabinho pozostaną w AS Monaco?