Veljko Nikitović został prezesem Górnika Łęczna

0

Kiedyś piłkarz, teraz prezes klubu. Veljko Nikitović został prezesem Górnika Łęczna. Serb na tej posadzie zastąpił Artura Kapelko.

Veljko Nikitović w Górniku Łęczna po raz pierwszy zagrał już w 2001 roku, kiedy to został wypożyczony do tego klubu na rundę wiosenną z FK Mladost Lucani. Następnie serbski zawodnik wrócił do Łęcznej w 2004 roku i bronił barw tego klubu przez trzy lata – później przeszedł do FC Vaslui.

Nikitović w Rumunii spędził tylko rundę i wrócił grać w polskiej lidze. Defensywny pomocnik pozostał już do końca kariery wierny Górnikowi. Serb w Łęcznej występował do 2016 roku, kiedy to postanowił zawiesić buty na kołku.

Co ciekawe, to nie koniec przygody Nikitovicia z Górnikiem Łęczna. Serb w poniedziałek został prezesem tego klubu, a na tym stanowisku zastąpił będącego szefem przez osiem lat – Artura Kapelko. Oto, co po wyborze miał do powiedzenia Nikitović:

– Chcę podziękować Radzie Nadzorczej za zaufanie, którym mnie obdarzono. Po 15 latach gry w Górniku podejmuję się nowej roli, która niesie za sobą dużą odpowiedzialność. Chcę kontynuować dobre rzeczy, który były robione w klubie. Zrobimy wszystko razem z zarządem, żeby klub organizacyjnie i sportowo podniósł się na jeszcze wyższy poziom. Chciałbym, żebyśmy wrócili do korzeni tak, żeby w najbliższej przyszłości można było zobaczyć w składzie pierwszej drużyny wychowanków akademii Górnika. Jako nowy prezes chcę podziękować panu Arturowi Kapelko za 8 lat spędzonych w klubie, podczas których Górnik Łęczna wygrywał mecze z najlepszymi w polskiej piłce: Legią, Wisłą, Lechią czy Jagiellonią. Z prezesem Arturem Kapelko nie żegnamy się,  tylko mówimy do zobaczenia.

Poprzedni artykułLegia Warszawa straci duży talent na korzyść Juventusu?
Następny artykułMaciej Rybus przenosi się do Rosji