Veljko Nikitović został prezesem Górnika Łęczna

0

Kiedyś piłkarz, teraz prezes klubu. Veljko Nikitović został prezesem Górnika Łęczna. Serb na tej posadzie zastąpił Artura Kapelko.

Veljko Nikitović w Górniku Łęczna po raz pierwszy zagrał już w 2001 roku, kiedy to został wypożyczony do tego klubu na rundę wiosenną z FK Mladost Lucani. Następnie serbski zawodnik wrócił do Łęcznej w 2004 roku i bronił barw tego klubu przez trzy lata – później przeszedł do FC Vaslui.

Nikitović w Rumunii spędził tylko rundę i wrócił grać w polskiej lidze. Defensywny pomocnik pozostał już do końca kariery wierny Górnikowi. Serb w Łęcznej występował do 2016 roku, kiedy to postanowił zawiesić buty na kołku.

Co ciekawe, to nie koniec przygody Nikitovicia z Górnikiem Łęczna. Serb w poniedziałek został prezesem tego klubu, a na tym stanowisku zastąpił będącego szefem przez osiem lat – Artura Kapelko. Oto, co po wyborze miał do powiedzenia Nikitović:

– Chcę podziękować Radzie Nadzorczej za zaufanie, którym mnie obdarzono. Po 15 latach gry w Górniku podejmuję się nowej roli, która niesie za sobą dużą odpowiedzialność. Chcę kontynuować dobre rzeczy, który były robione w klubie. Zrobimy wszystko razem z zarządem, żeby klub organizacyjnie i sportowo podniósł się na jeszcze wyższy poziom. Chciałbym, żebyśmy wrócili do korzeni tak, żeby w najbliższej przyszłości można było zobaczyć w składzie pierwszej drużyny wychowanków akademii Górnika. Jako nowy prezes chcę podziękować panu Arturowi Kapelko za 8 lat spędzonych w klubie, podczas których Górnik Łęczna wygrywał mecze z najlepszymi w polskiej piłce: Legią, Wisłą, Lechią czy Jagiellonią. Z prezesem Arturem Kapelko nie żegnamy się,  tylko mówimy do zobaczenia.

Poprzedni artykułLegia Warszawa straci duży talent na korzyść Juventusu?
Następny artykułMaciej Rybus przenosi się do Rosji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj