Gonzalo Higuain – Nie przejmowałem się ostatnimi opiniami

0

Gonzalo Higuain w ostatnich meczach nie radził sobie najlepiej i kontekście jego formy zaczęto mówić o kryzysie. Argentyńczyk w środowym meczu Ligi Mistrzów przeciwko Olympiakosowi Pireus wszedł na boisko z ławki i był bohaterem Juventusu Turyn, który odniósł zwycięstwo 2:0.

Gonzalo Higuain w ubiegłym sezonie był jednym z najlepszych strzelców Juventusu Turyn, ale obecna kampania nie zaczęła się dla niego przeciętnie. Reprezentant Argentyny w sześciu meczach Serie A tylko dwa razy wpisał się na listę strzelców, a pierwszą bramkę w Lidze Mistrzów strzelił w środowym meczu przeciwko Olympiakosowi Pireus. Popularny “Papita” na boisku pojawił się w 60. minucie, a dziewięć minut później otworzył wynik meczu. Higuain zanotował także asystę przy trafieniu Mario Mandzukicia.

Napastnik przyznał, iż nie czuje jakiejkolwiek ulgi, bowiem zna swoją wartość i nie przejmuje się opiniami:

– Nie czułem się jakbym zrzucił z siebie ciężkie brzemię. Zawsze czułem się wolny. Gram w Europie od ponad dziesięciu lat i zawsze zdobywałem wiele bramek, więc nie przejmowałem się szczególnie ostatnimi opiniami.

– Każdy może sobie teraz komentować, ale najważniejszymi osobami są ci, których masz przy sobie, nawet kiedy nie idzie ci najlepiej. Kibice naprawdę zagrzali mnie do walki i muszę im szczerze podziękować.

Gol przeciwko greckiej drużynie sprawił Higuainowi wiele radości i określa go jako jeden z najlepszych momentów w karierze:

– Wdzięczność należy się tym, którzy trwali przy mnie i mi pomagali. Nie mogę zapomnieć o moich kolegach z drużyny. Kiedy podbiegli do mnie i mnie wyściskali po zdobyciu bramki, to był jeden z najpiękniejszych momentów w mojej karierze.