Gianluigi Donnarumma zostaje w Milanie! Miał jeden warunek?

0
Gianluigi Donnarumma

Włoskie media donoszą, że Gianluigi Donnarumma ostatecznie porozumiał się z klubem i póki co pozostanie w Milanie. Szczegóły kontraktu zostały już ustalone i do oficjalnego potwierdzenia brakuje już tylko podpisów.

Bramkarz młodzieżowej reprezentacji Włoch ma podpisać umowę obowiązującą do 30 czerwca 2022 roku. 18-latek zarabiał będzie najprawdopodobniej sześć milionów euro za sezon. W kontrakcie znalazła się również kwota odstępnego, zależna od wyników klubu: jeżeli Milan nie zakwalifikuje się w najbliższym sezonie do Ligi Mistrzów, wyniesie ona 50 milionów euro, natomiast awans zwiększy tę kwotę do 100 milionów euro.

Co ciekawe, do Milanu dołączy również drugi bramkarz… 26-letni Antonio Donnarumma, starszy brat Gianluigiego. Dla niego będzie to powrót do Milanu, ponieważ w klubie tym spędził sześć lat (2006-2012) – najpierw jako junior, a potem przez dwa lata kariery seniorskiej, które jednak spędził na wypożyczeniach. Był to zapewne warunek jego młodszego prawie o dziewięć lat brata. Antonio do tej pory zagrał zaledwie raz w Serie A, a ostatni sezon spędził w greckiej Super League. W barwach Asteras Tripolis rozegrał 21 meczów, w których 32 razy wyciągał piłkę z bramki. Antonio ma zarabiać w Milanie milion euro rocznie.

W ten sposób zakończyć ma się saga transferowa z udziałem młodego Włocha. W połowie czerwca wydawało się, że nie ma szans, by Gianluigi Donnarumma pozostał w Milanie, ale jak widać to jeszcze nie koniec ich wspólnej przygody. Włoska prasa uważa, że bramkarzem bardzo zainteresowane było PSG, które mogło zapewnić mu dwukrotnie większą pensję niż Milan. Patrząc jednak na tempo, z jakim rozwija się ten chłopak, można przypuszczać, że za rok mogą to być już grosze.

Poprzedni artykułKonstantin Wasiljew pozostaje w Polsce i wraca do Piasta Gliwice
Następny artykułAS Monaco kupuje Terence’a Kongolo z Feyenoordu