George Weah zostanie prezydentem Liberii!

0
George Weah

George Weah, jeden z najsławniejszych afrykańskich piłkarzy w historii, ma bardzo duże szanse, by wygrać wybory na prezydenta Liberii.

Wszystko wskazuje na to, że były legendarny piłkarz George Weah, zostanie prezydentem Liberii. Co prawda na oficjalne wyniki będziemy musieli jeszcze poczekać i pojawią się one najpóźniej 25 października, ale niedzielne sondaże nie pozostawiają wątpliwości. 51-latek na ten moment uzyskał 39 procent głosów, a drugie miejsce zajmuje obecny wiceprezydent kraju, Joseph Boakai, z 10 procentami głosów mniej.

George Weah piłkarską karierę rozpoczynał w rodzimym klubie Mighty Barolle. Do Europy przeniósł się w 1988 roku, kiedy to trafił do drużyny AS Monaco. Wszyscy kibice pamiętają go jednak z występów w Paris Saint-Germain, a następnie w Milanie, gdzie w 147 rozegranych meczach zdobył 58 bramek. Warto zaznaczyć, że 51 latek to jedyny przedstawiciel Afryki, który został uhonorowany prestiżową nagroda Złotej Piłki “France Football”, a także został wybrany Piłkarzem Roku według FIFA.

Mierzący 185 centymetrów napastnik wyróżniał się niesamowitą szybkością, zwinnością, a także siłą fizyczną. Liberyjczyk świetnie czuł się z piłką przy nodze i gdy otrzymywał ją w pobliżu pola karnego rywali, zazwyczaj nie pudłował. Weah zasłynął także niesamowitymi rajdami między obrońcami. Na filmiku zamieszczonym poniżej możecie obejrzeć, jak 60-krotny reprezentant kraju zdobywa bramkę po przebiegnięciu całego boiska z futbolówką przy nodze.


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułCraig Shakespeare nie jest już trenerem “Lisów”!
Następny artykułGuardiola zabawa – wnioski po 8. kolejce Premier League