George Weah został prezydentem Liberii!

0
George Weah

Jedyny afrykański zdobywca Złotej Piłki dokonał kolejnego wielkiego osiągnięcia. George Weah właśnie został prezydentem Liberii.

51-latek piłkarską karierę rozpoczynał w rodzimym klubie Mighty Barolle. Do Europy przeniósł się w 1988 roku, kiedy to trafił do drużyny AS Monaco. Wszyscy kibice pamiętają go jednak z występów w Paris Saint-Germain, a następnie w Milanie, gdzie w 147 rozegranych meczach zdobył 58 bramek. George Weah właśnie w barwach “Rossonerich” jako jedyny przedstawiciel “Czarnego Lądu” został uhonorowany prestiżową nagroda Złotej Piłki “France Football”, a także został wybrany Piłkarzem Roku według FIFA.

Były wyśmienity piłkarz już w pierwszej turze wyborów był bliski zwycięstwa, ale ostatecznie nie udało mu się osiągnąć 50-pricentowego poparcia. W dogrywce nie mogło być mowy o niespodziance i 51-latek wygrał w aż 13 z 15 okręgów wyborczych tym samym pokonując Josepha Bokaia.

Z głębokim wzruszeniem chce podziękować rodakom za to, że oddali na mnie swoje głosy. To dla nas olbrzymia nadzieja – nie ukrywał radości tuż po ogłoszeniu wyników nowy prezydent Liberii.

Młodsi kibice zapewne nie pamiętają boiskowych poczynań Liberyjczyka i mają czego żałować. Mierzący 185 centymetrów napastnik był niesamowicie szybki, zwinny i silny. Jego akcje były niezwykle widowiskowe, bowiem potrafił on przebiec z futbolówką niemal całe boisko, a ostatecznie wpakować ją do bramki rywali.


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułHarry Kane jest najlepszy i basta – wnioski po 20. kolejce Premier League
Następny artykułPorady do Fantasy Premier League przed 21. kolejką