Francesco Totti zrezygnował z kursu trenerskiego

0

Legenda AS Romy, Francesco Totti, w maju 2017 roku zakończył piłkarską karierę. Włoch jednak pozostał przy futbolu i aktualnie pełni funkcję dyrektora sportowego w tym zespole. 41-latek zamierzał także wziąć udział w kursie trenerskim UEFA B, ale ze względu na natłok obowiązków, postanowił z niego zrezygnować.

Oczywistością jest, że ktoś taki jak Francesco Totti, czyli człowiek, który całe swoje dotychczasowe życie podporządkował futbolowi, nawet po zakończeniu kariery, nie będzie potrafił żyć bez piłki nożnej. Były piłkarz wciąż pracuje w AS Romie, ale aktualnie jest jednym z dyrektorów.

Totti złożył wymagane dokumenty do AIAC (Włoskiego Związku Trenerów) i rozpoczął starania o zdobycie licencji UEFA B. 41-latek nie byłby w stanie regularnie uczestniczyć w zajęciach i ze względu na szacunek dla innych jego uczestników, postanowił z niego zrezygnować, o czym czytamy w specjalnym oświadczeniu AIAC:

– Francesco Totti udowodnił, że jest naprawdę wielkim mistrzem, zarówno na boisku, jak i poza nim. Nie będąc w stanie zagwarantować, że regularnie będzie uczestniczył na zajęcia, z szacunku do innych kursantów i organizatorów przedsięwzięcia, postanowił wycofać się ze starania o możliwość stania się szkoleniowcem.
– Mamy nadzieję, że jego decyzja jest chwilowa. Pomimo rozczarowania ze względu na decyzję Tottiego, mamy nadzieję zobaczyć się z nim w przyszłości.
Totti w piłkarskiej karierze występował tylko w jednym klubie. 41-latek podczas przygody z AS Roma (lata 1993-2017) rozegrał 785 meczów, w których strzelił 307 bramek.

BONUS 100% OD PIERWSZEJ WPŁATY DO 600 ZŁOTYCH

Forbet

  1. Już teraz załóżcie konto na platformie ForBET korzystając z naszego linka.
  2. Odbierzcie bonus 100% od pierwszej wpłaty do 600 PLN.
  3. Więcej informacji na temat oferty ForBET znajdziecie TUTAJ
Poprzedni artykułCarlo Ancelotti odpocznie od pracy trenerskiej
Następny artykułMarcos Pizzelli – Stać nas na to, aby sprawić niespodziankę